17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
SAĞLIK VAKFI GÖNÜLLÜ TOPLANTISI YAPTI
Tarih: 09/01/2019
Kaynak: Kent Haber
SAĞLIK VAKFI GÖNÜLLÜ TOPLANTISI YAPTI
Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı gönüllüleri, siyasi parti ve ilçedeki çeşitli STK üyeleri ile bir gönüllü toplantısı gerçekleştirdi.

Oasis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda vakıf gönüllüleri, hem Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı için, hem diğer dezavantajlı gruplar için ne yapılabilir, başka potansiyel gönüllü insanlarla Sağlık Vakfı nasıl bir araya getirilebilir konusunda fikir alış verişinde bulundular.

Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Akkaya, toplantı ile ilgili basın mensuplarına yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

“Vakfımızın gönüllüleri, Bodrum’daki diğer kurumların gönüllüleri ile birlikte toplantı yapıyorlar. Zaten bu işe gönül verenler dezavantajlı kesimlerin hayatlarını iyileştirilmesi konusunda çalışan insanlar. Birbirlerini tanıyorlar. Şimdi bir arada ne yapabileceğimizi, hem Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı için hem diğer dezavantajlı gruplar için ne yapabiliriz, başka potansiyel gönüllü insanları nasıl bu gruba alabiliriz üzerine bir toplantı yapacağız. Bunun için de siyasi partilerimizin kadın kolları, çeşitli STK’larla bir değerlendirme toplantısı yapacağız. Sohbet edeceğiz, aileyi daha fazla büyütmenin yollarına bakacağız” dedi.

Gönüllülerin, vakfın olmazsa olmazı olduğunu ifade eden Akkaya, “Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı 23 yıllık bir serüven. Bunun her aşamasında gönüllüler çok önemli bir pozisyon işgal ettiler. Hem ekonomik olarak hem de bilinirliğin arttırılması bakımından bizim gönüllülerimiz vakfın olmazda olmazı. Biz sadece bir rehabilitasyon merkezi değil, aynı zamanda engelliler ve ailelerinin hayatlarını zenginleştirmek ve topluma entegre olmalarını sağlamak için çeşitli atölyeler kurduk. Bunların hepsinde gönüllülerimizin emeği var. En son projeleri 35 bin TL’lik bir cam füzyon makinesi. Kek, pasta, hediyelik eşya satarak bu makinenin parasını kazandılar. Ne kadar zor olduğunu anlatmak için söylüyorum. Bu kesintiye uğramadan devam eden bir süreç” dedi.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30