17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
MANDALİNALAR ANADOLU'DAKİ KÖY OKULLARINA
Tarih: 07/01/2019
Kaynak: Kent Haber
MANDALİNALAR ANADOLU'DAKİ KÖY OKULLARINA
Bodrum Tarım ve Hayvancılığı Destekleme Derneği, Turgutreis Mahallesinde ürettikleri mandalinaları, mandalina yetişmeyen yerlerdeki köy okullarına gönderiyor.

İlçede yaşayan Eda Cizdar, Turgutreis’teki 7 dönümlük mandalina bahçesini kullanmaları için geçtiğimiz yıl Bodrum Tarım ve Hayvancılığı Destekleme Derneğine verdi. Bakımsız durumda olan bahçede çalışma başlatan dernek üyeleri, bahçeye pompa kurarak kuruma noktasına gelen ağaçları sulayıp diğer bakımlarını yaptılar.

Dernek üyeleri bir yıl boyunca verdikleri emekleri, 7 dönümlük mandalina bahçesinin hasadını hep birlikte yaparak kutladılar. Toplanıp traktöre yüklenen kasalarca mandalina dernek binasına getirildi. Mandalinaların, mandalina yetişmeyen yerlerdeki köy okullarına gönderileceği bildirildi.

Hasat sonrası bir açıklama yapan dernek başkanı Ömer Çakan, “Bugün mandalina hasadı yapıyoruz. Bu ürünler tamamen kendi üretimimiz. Sevgili kaptanımız ve eşi Eda ablam bize bu bahçeyi verdiler. Biz de burada bir uygulama yaptık. Bu bir yıllık uygulamanın sonunda ilk hasadımızı aldık. Bunu Anadolu’daki köy okullarına göndereceğiz. Böyle bir projemiz başlamıştır” dedi.

Arazi sahibi Eda Cizdar ise “Biz de bu projenin içinde olmaktan dolayı mutluyuz” diye konuştu.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30