17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
MUĞLA İÇİN ALIŞILMADIK MÜCADELE
Tarih: 07/01/2019
Kaynak: Kent Haber
MUĞLA İÇİN ALIŞILMADIK MÜCADELE
Muğla Büyükşehir Belediyesi ekipleri hafta sonu kar mesaisi yaparak 7 ilçede ulaşımın aksamadan devam etmesi için mücadele verdi.

Hava sıcaklıklarının sıfırın altına düşmesi ile yüksek kesimlerde başlayan kar yağışı, Muğla genelinde 7 ilçede etkili oldu. Seydikemer İlçesi’nde kar kalınlığının 60 cm’ye ulaştığı Muğla’da Menteşe, Kavaklıdere, Ula, Köyceğiz, Fethiye ve Dalaman’daki yollar Büyükşehir ekipleri tarafından kısa sürede temizlenerek ulaşıma açıldı. Büyükşehir Belediyesi hafta sonunda 56 personel, 33 farklı özellikteki araçlarla kara müdahale etti. Karla mücadelede 300 ton tuz, 3 ton solüsyon kullanıldı. Ayrıca karda mahsur kalan bir aile Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekipleri tarafından evlerine ulaştırıldı. Tüm çalışmalar da Muğla Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi’nden (AKOM) saniye saniye takip edildi.

Başkan Gürün; “Vatandaşlarımızın huzuru ve mutluluğu için 7/24 görevimizin başındayız.”

Muğla’nın hafta sonu kar yağışı ile beyaza büründüğünü ve buna da en çok çocukların sevindiğini söyleyen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Büyükşehir ekiplerinin kısa sürede kar yağışının olduğu bölgelere müdahale ederek bu güzelliğin çileye dönmesini engellediğini belirtti. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Osman Gürün; “Muğla, doğal ve tarihi güzelliklerinin yanı sıra iklimi ile de dört mevsimi bize aynı anda yaşatabilen ender illerimizden. Hafta sonu farklı ilçelerimizde vatandaşlarımız güneşin keyfin çıkarırken özellikle yüksek kesimlerdeki ilçelerimizde de kar keyfi vardı. Özellikle Seydikemer’imizde ve Menteşe ilçemizde yaşanan kar yağışına hafta sonu da olmasıyla sanırım en çok çocuklarımız sevindi ve Muğlamız beyaza büründü. Kar keyfinin çileye dönüşmemesi için hava durumu tahminlerine göre tedbirini önceden alan Büyükşehir Belediyesi ekiplerimiz kısa sürede kardan kapanan yollara müdahale ederek vatandaşlarımızın yollarda mağdur olmamasını sağladı. Bazı ilçelerimiz de halen ekiplerimiz çalışmalarına devam ediyor. Vatandaşlarımızın huzuru, güvenliği için ekiplerimiz gece, gündüz çalışmaya devam edecek" dedi.

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30