17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
BELEDİYEYİ LASTİK YAKARAK PROTESTO ETTİLER!
Tarih: 04/01/2019
Kaynak: Günaydın Milas
BELEDİYEYİ LASTİK YAKARAK PROTESTO ETTİLER!
Milas'a bağlı bağlı Beyciler Mahallesi’nde etkili olan sağanak sonucu mahalle girişindeki yolu su bastı. Kapanan yolda lastik yakarak açıklama yapan bir grup vatandaş, su baskınına müdahalede bulunmayan belediyeyi protesto etti.

Milas’a bağlı Beyciler Mahallesi’nde yağış sebebiyle mahalle girişindeki yolda su baskını yaşandı. Araçlar su biriken yoldan geçerken büyük zorluk yaşadı. Bazı vatandaşlar ise traktör kullanarak ulaşım sağladı. Yağışlı günlerde ulaşımda aksaklıklar yaşadıklarını ifade eden vatandaşlar, yolda lastik yakarak açıklama yaptı, belediye yetkililerini protesto etti.

Su basan yoldan geçerken otomobilinde maddi hasar oluştuğunu söyleyen Mehmet Kabakçı, ihbarda bulunulmasına rağmen belediyenin su baskını önleyecek bir çalışma yapmadığına dikkat çekerek, “Otomobilimle su basan yoldan geçtiğim için aracım çalışmadı. Servise götürdüğümde su nedeniyle aracımda hasar oluştuğu söylendi. 2 bin lira masraf ederek aracımı tamir ettirdim. Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluğundaki bu yolda yaşadığımız sorunu defalarca belediye yetkililerine bildirdik. Ama çözüme dair hiç bir müdahale yapılmadı. Mahalleli olarak bu durumdan şikayetçiyiz” dedi.

Belediye yetkililerinin su baskınına karşı yolda önlem almasını talep eden Duran Arslan ise işçi ve okul servislerinin su baskını sebebiyle mahalleye girmek istemediğini ifade ederek mahallelinin mağdur olduğunu söyledi.


Haber: Volkan Yıldız
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30