17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
BODRUM'U SARSAN CİNAYET DAVASINDA 1 TAHLİYE!
Tarih: 04/01/2019
Kaynak: DHA
BODRUM'U SARSAN CİNAYET DAVASINDA 1 TAHLİYE!
İşadamı Ali Özdemir'in, ortağı M.Ö. tarafından eşiyle ilişkisi olduğu iddiasıyla öldürülmesine ilişkin davaya bugün Bodrum Ağır Ceza Mahkemesinde devam edildi.

Çarşamba günü başlayan davada bugün görülen 3. celse sonunda sanık M.Ö.'nün tutukluluk halinin devamına, M.Ö.'nün eski kayınpederi A.S.'nin ise adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasına karar verildi.

Bodrum Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davaya tutuklu sanıklar M.Ö. ve A.S. ile diğer sanıklar F.S., K.S., İ.A., müşteki ve sanık avukatları, Ali Özdemir ve sanıkların yakınları katıldı.

"KARŞILIKLI PARA ALIŞVERİŞLERİMİZ OLUYORDU..."

Sanık M.Ö.'nün eski eşi T.S.'nin Kuşadası'ndan SEGBİS video konferans sistemi aracılığı ile verdiği ifadesi ile başlayan 3. celsede, müşteki avukatlarının T.S.'ye Ali Özdemir ile olan para ilişkileri sorulduğunda şunları söyledi;

"M. ile evli kaldığım dönem içerisinde Ali Özdemir ile aramızda herhangi bir alacak verecek meselesi olmamıştır. Birbirimizden para alışverişi oluyordu ancak büyük rakamlar değildi. Ali Özdemir'in ihtiyacı olduğunda biz kendisine maddi yardımda bulunuyorduk. Bizim ihtiyacımız olduğunda ise Ali Özdemir bize maddi yardımda bulunuyordu" dedi

Evlilik süresi içerisinde eşi M.Ö.'nün kendisini hiç kıskanmadığını belirten T.S. "M.Ö. ile ilk boşanma konusu ilk evlendiğim dönemde de olmuştu ancak bütün evlilik süresince tartışmalarımız oldu. Ali ile olan duygusal ilişkimin olduğu dönemde ben özellikle M.'dan boşanmak istiyordum" dedi.

"SÖYLEDİĞİ HER ŞEY YALAN!"

T.S.'nin ifadesinin ardından sanık M.Ö.'ye herhangi bir cevabı olup olmadığı soruldu. M.Ö. ise, "Ben T.S.'ye soru sormak istemiyorum. Yüzünü bile görmek istemiyorum. Söylediklerinin çoğu yalandır" şeklinde cevap verdi.

"EN AĞIR CEZAYI ALMASINI İSTİYORUZ..."

Ali Özdemir'in yakınlarından müşteki Ş.Ö.'nün avukatı Göray Karadut, M.Ö.'nün en ağır cezayı almasını istediklerini ifade ederek şunları söyledi;

"Suçun işleniş şekli, adli tıp raporları ve hayatın olağan akışı ile bellidir. Sanığın sağ elindeki silah ile maktülün kafasının sağ tarafından vurulması mümkün değildir. Cinayeti maktül uyurken gerçekleştiği ve cinayetin tasarlanarak işlendiği ortadadır. Sanık M.Ö. eşi ile Ali Özdemir arasındaki ilişkiden 28.12.2017 tarihinde şüphelendiğini, ancak Ali Özdemir'in silahının 26.12.2017 tarihinde kaybolması nedeniyle M.'nın olayı tasarlaması, kıskançlık nedeniyle olmadığı, çok öncesinden olduğu ortadadır. Cinayet ekonomik sebeplerden dolayı işlenmiştir. Olay kıskançlıktan kaynaklanmış olsa tost yaptırmaya gittiğinde Ali'nin geldiğini görüp daha sonra değiştirdiği ifadesine göre ilişki sırasında amacını gerçekleştirebilirdi, ancak böyle bir durumda bile delil toplamaya çalışması mantıklı değildir. Sanık suçu tasarlayarak ve kasten işlemiştir. Olayda haksız tahrik yoktur."

Diğer müşteki avukatları da sanık M.Ö.'nün en üst seviyeden cezalandırılması gerektiğini belirten beyanlarını mahkeme heyetine sundu.

"OLAYDA TASARLAMA YOKTUR..."

M.Ö'nün avukatı Ferdi Çelebi ise yapmış olduğu savunmada M.Ö'nün cinayeti tasarlayarak işlemediğini belirterek, "Tanık olarak dinlenen T.S.'nin beyanlarını kabul etmiyoruz. Müvekkilimin Ali'ye ait silahın çalınmasından sorumlu olduğu ve olayda kullanıldığına dair herhangi bir delil bulunmamaktadır. Olayda tasarlama bulunmamaktadır. Olay M.'nın anlattığı şekilde taksirle öldürmedir. Olayda tahrik vardır. Olayda haksız tahrik hükümlerinin en üst sınırdan uygulanmasını talep ediyorum" dedi.

Bodrum'u sarsan cinayet davasının duruşmasına 18 Ocak Cuma günü Bodrum Ağır Ceza Mahkemesinde devam edilecek.


Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30