17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
CHP'NİN BEKLENEN PARTİ MECLİSİ SONA ERDİ
Tarih: 04/01/2019
Kaynak: Kent Haber
CHP'NİN BEKLENEN PARTİ MECLİSİ SONA ERDİ
CHP'nin merakla beklenen Parti Meclisi Toplantısı sona erdi. Toplantıdan Bodrum ile ilgili yine bir sonuç çıkmadı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, önce Merkez Yönetim Kurulu, ardından da Parti Meclisi toplantısına başkanlık etti. Toplantılarda yerel seçimlerde aday gösterilmesi düşünülen 100 aday belirlendi.

Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclisi, 100'e yakın belediye başkan adayını daha belirlemek üzere bir araya geldi. Toplantıda, İYİ Parti ile gerçekleştirilen işbirliği çerçevesinde, Milletvekili Ahmet Akın'ın, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adaylığının resmen geri çekilmesi için de oylama yapıldı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, önce Merkez Yönetim Kurulu, ardından da Parti Meclisi toplantısına başkanlık etti. MYK toplantısında hem İYİ Parti ile yürütülen işbirliği süreci, hem de Parti Meclisi'ne sunulacak belediye başkan adayı listesi masaya yatırıldı. Öğleden sonra gerçekleştirilen Parti Meclisi toplantısı sonrasında 100'e yakın aday resmen ilan edildi.

İTTİFAKIN İLÇE PAZARLIKLARI BELİRLEYİCİ OLDU!

CHP Parti Meclisi toplantısından Bodrum ile ilgili bir sonuç ise çıkmadı. Kent Haber'in iki parti arasında ilçe pazarlıklarının hala sürdüğünü haberleştirmiş olmasına rağmen, son günlerde siyasi kulislerde ve bazı basın organlarında Mehmet Kocadon'un Bodrum adaylığının açıklanacağı ile ilgili beklenti de boşa çıkmış oldu.

CHP ve İYİ Parti birçok il ve ilçede ittifak mutabakatı sağlarken Muğla, Antalya ve Ankara'nın bazı ilçeleri ile ilgili hala bir sonuca varılamadı. İYİ Parti’nin elinde olan Fethiye’de CHP aday çıkarmama kararı alırken, buna Bodrum’un da eklenmesi istendi. CHP ise belediyenin kendi ellerinde olduğunu anımsatarak talebi geri çevirdi. İYİ Parti kanadı ise Bodrum'un olmazsa olmazları olduğunu belirterek, “Gerekirse her parti kendi adayı ile girsin” formülü de dahil olmak üzere karşı önerilerle taviz vermedi. Müzakerelerin Cumartesi günü tekrar başlayacağı ve kesin sonucun hafta başına kadar alınacağı da edinilen bilgiler arasında.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
h.ibrahim keser
04/01/2019
olmazzzzz
bu chp den bir şey olsaydı, yüzde atmış oyla bodrumdan milletvekili çıkarırlardı, onu bile beceremediler,zaten kötü yönettikleri bodrum u artık rüyalarında görürler.

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30