17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
BU PAZAR HAMSİ FESTİVALİ VE DEVE GÜREŞİ VAR
Tarih: 04/01/2019
Kaynak: Kent Haber
BU PAZAR HAMSİ FESTİVALİ VE DEVE GÜREŞİ VAR
Bodrum’da bu yıl 4’üncüsü düzenlenecek Hamsi Festivali 6 Ocak Pazar Günü İskele Meydanı’nda gerçekleştirilecek. Aynı gün Kızılağaç’ta da deve güreşi var.

Bodrum Yarımada Karadenizliler Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından düzenlenecek 4. Hamsi Festivali yine renkli görüntülere sahne olacak. Kemençe ve tulum eşliğinde horonların tepileceği festivalde Nihat Yılmaz, Süleymen Gülten, İsmail Cumhur sahne alacak. Etkinlikte ünlü sanatçı Selçuk Balcı da konser verecek. Festivalde tonlarca hamsi de katılımcılara dağıtılacak. Bodrum İskele Meydanı'nda gerçekleştirilecek etkinlik saat 10:30'da başlayacak, gün boyu devam edecek.

Festival hakkında Kent Haber’e konuşan Bodrum Yarımada Karadenizliler Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Sekreteri Yener Çelik, şunları dile getirdi:

“Kış ayına denk gelen bu etkinlik hem derneğimiz hem de Bodrum açısında önemli bir etkinlik. Tüm Bodrumlularla güzel bir hafta sonu geçireceğiz. Bodrum çok kozmopolit bir yer. Dolayısıyla buradaki bütün halkların, Egelisi, Karadenizlisi, Doğulusu ve Güneydoğulusunun hepimizin bir arada olduğu, kaynaşmanın en üst seviyede olduğu bir gün yaşıyoruz. O gün orada sadece Karadenizliler olmayacak, Türkiye’nin tüm bölgelerinden halkımız hem gelip hamsisini yiyor, hem Karadeniz kültürünü tanıma fırsatı buluyor, kemençesiyle, tulumuyla, yiyecek ve içecekleriyle çok güzel bir gün yaşıyor. Burada yaşayan 20 bin Karadenizli var. Bunların çocuklarından hiç Karadeniz’e gitmeyenleri var. Biz onlara Karadeniz kültürünü tanıtma fırsatı buluyoruz. 6 Ocak Pazar günü yapacağımız Hamsi Festivali’ne bütün halkımızı davet ediyoruz.”

6 Ocak Pazar günü Bodrum Belediyesi tarafından Kızılağaç Deve Güreşi Alanı’nda düzenlenen Deve Güreşi Festivali de saat 10:00- 17:00 saatleri arasında gerçekleştirilecek.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
hakan
05/01/2019
belediye uyuyor
hem deve güreşi hem hamsi kermes festivali aynı günde... belediye uyuyor,Bodrum halkı uyanıyor!..
Frank Nusret GRUBE
05/01/2019
Aynı Gün 2 Festival?
Aynı günde 2 büyük festival organize yapmak ne kadar verimli olacağını tartışılır! Bir de buna ek olarak da başlangıç saatleri de aynı tutulmuş! Bodrumda her halde o kadar etkinlik var ki 1 hafta sonu boş olmamış :)
CENK ERDiLER
05/01/2019
Saatler..
Karadeniz şenliği kaçta başlayacak? Deve güreşleri kaçta başlayıp bitecek? bir gün mü sürecek?

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30