17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
FIRTINA VE YAĞIŞ GÜNLÜK YAŞAMI OLUMSUZ ETKİLEDİ
Tarih: 03/01/2019
Kaynak: Kent Haber
FIRTINA VE YAĞIŞ GÜNLÜK YAŞAMI OLUMSUZ ETKİLEDİ
Bodrum’da öğleden sonra saatlerinden itibaren etkili olan fırtına ve yağış, günlük yaşamı olumsuz etkiledi. Fırtına nedeniyle denizde bağlı bulunan bir tekne karaya otururken, Yarımada genelinde birçok mahallede uzun süreli elektrik kesintileri yaşandı.

Sabah günlük güneşlik bir havaya uyanan ilçede, öğleye doğru rüzgar ve yağış başladı. Zaman zaman şiddetinin arttıran yağmur, yollarda küçük çaplı su birikintileri oluşturdu. Güneyli yönlerden esen rüzgar da öğleden sonra şiddetini arttırdı. Saatteki hızı zaman zaman 60 kilometreyi aşan fırtınayla birlikte büyük dalgalar ilçenin güney kıyılarını dövdü. Paşatarlası’nda bağlı bulunan bir tekne ise karaya oturdu.

Gün boyunca metrekareye 11 kilogram yağışın düştüğü ilçenin bazı kıyılarında denizin rengi değişerek kahverengiye döndü.

İlçenin birçok mahallesinde ise gün boyu sık sık elektrik kesintileri meydana geldi. AYDEM ekiplerinin yarımada genelinde elektrik kesintilerinin yaşandığı mahallelerde yaptığı çalışmalar, yoğunluk nedeniyle bazı noktalarda uzun süreli kesintilere neden oldu. Ekiplerin çalışmalarının haberimiz yayına hazırlandığı sırada devam ettiği bilgisine ulaşıldı.

Sağanak yağışın, Cuma ve Cumartesi günü de aralıklarla devam edeceği bildirildi.

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30