17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
YAĞIŞ VE KUVVETLİ RÜZGAR BEKLENİYOR!
Tarih: 02/01/2019
Kaynak: Kent Haber
YAĞIŞ VE KUVVETLİ RÜZGAR BEKLENİYOR!
Meteorolojik verilere göre Bodrum’da yarın kuvvetli rüzgar ve yağışın etkili olması bekleniyor.

Yeni yıla yağışla giren Bodrum Yarımadası’nda yağışlar hafta boyunca aralıklarla devam edecek. İlçede yarın (Perşembe) yağış birlikte kuvvetli rüzgar da bekleniyor. Güneyli yönlerden esmesi beklenen rüzgarın, zaman zaman şiddetlenerek hızının saatte 40 kilometreyi geçmesi öngörülüyor.

Bölgede kuvvetli rüzgarla birlikte yağmurun da etkili olması bekleniyor. Yağışlı havanın Pazartesi gününe kadar aralıkla etkili olacağı tahmin ediliyor. İç bölgelerde ise Balkanlardan gelen soğuk havanın hava sıcaklığını hissedilir derecede düşürmesi bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan uyarıda şu ifadeler kullanıldı;

"Yapılan son değerlendirmelere göre; ülkemizin 03.01.2019 Perşembe günü batı kesimlerden başlayarak Orta Akdeniz üzerinden gelen derin alçak basınç merkezi ile akşam saatlerinden itibaren Balkanlar üzerinden gelen soğuk havanın etkisine gireceği bekleniyor. Ülkemizin güney ve batı kesimleri ile zamanla iç kesimlerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Kıyı Ege ve Akdeniz kıyılarında yer yer kuvvetli sağanak, akşam saatlerinden sonra Marmara’nın batısında yer yer kuvvetli kar yağışı şeklinde etkili olacağı tahmin ediliyor.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30