17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
KARATECİLERİMİZ LİGE HIZLI BAŞLADI
Tarih: 02/01/2019
Kaynak: Kent Haber
KARATECİLERİMİZ LİGE HIZLI BAŞLADI
Bodrumlu karateciler Ege Karate Ligi’nden başarıyla döndüler.

Türkiye’nin uluslararası alanda en fazla madalya kazanan spor branşlarından olan karatenin alt yapısını oluşturmak, ilerki yılarda burada yetişen sporcuların milli takımlarda ülkemizi temsil etmesinin sağlanması amacıyla kurulan Ege Karate Ligi, ilk karşılaşmalar ile başladı.

Manisa’nın Salihli ilçesinde 16 ilden 46 spor kulübü ve 760 sporcunun katılımı ile gerçekleşen Ege Karate Liginin ilk ayağında, Bodrum Belediyesi Bodrumspor Karate takımı sporcuları İlayda Çakmak ve Elif Kaya aldıkları sonuçlarla, karate liginin favorileri arasında yer aldıklarının sinyallerini verdiler.

Ümit bayanlar 54 kilogramda yarışan İlayda Çakmak tüm rakiplerini yenerek bu yıl ilk defa oluşturulan Ege Karate Ligi ilk ayağının şampiyonu oldu. Genç bayanlar + 59 kilogramda yarışan Elif Kaya ise tüm rakiplerini yenerek çıktığı final müsabakasında yenilerek ikinci oldu. Yıldızlar 35 kilogramda yarışan Ceren Su Demir ise yaptığı başarılı müsabakalarla göz doldurarak bu ligin önemli sporcuları arasında olduğunu ispatlamış oldu.

Başarılı takımın antrenörü Fatih Uzunlulu ise "İlk ayağına üç sporcu ile katıldığımız Ege Karate Liginde başarılı sonuçlar aldık, hedefimiz 2019 yılında da her yıl olduğu gibi dünya çapında milli takımımıza sporcular yetiştirmeye devam etmek olacaktır" dedi.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30