17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
HİKAYELERİNİ SOKAK HAYVANLARI İÇİN YAZDILAR
Tarih: 31/12/2018
Kaynak: Kent Haber
HİKAYELERİNİ SOKAK HAYVANLARI İÇİN YAZDILAR
Bodrum’da “Sokak Hayvanlarına Merhamet” konulu hikaye yarışması düzenlendi. Yarışmada dereceye girenlere ödülleri verildi.

Konacık Mahallesindeki Şehit Türkmen Tekin Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından Bodrum’daki ortaokullar arasında “Sokak Hayvanlarına Merhamet” konulu hikaye yarışması düzenlendi. Yarışmaya Yarımada’nın farklı okullarından 60 öğrenci katıldı. Öğretmenlerin oluşturduğu jüri üyeleri tarafından yapılan değerlendirmeler sonucundan en iyi hikayeler belirlendi.

Yarışmada dereceye girenlere ödülleri düzenlenen ödül töreni ile verildi. Saygı duruşunda bulunulup İstikal Marşının okunmasıyla başlayan törende öğretmenlerden oluşan orkestra bir müzik dinletisi sundu. Öğretmenlerin çalıp söylediği müzikler, öğrencilere keyifli dakikalar yaşattı. Törende ayrıca öğrenciler, öğretmenleri ile birlikte sokak hayvanları için hazırladıkları şarkıyı seslendirdiler.

Program öncesi Kent Haber’e konuşan Şehit Türkmen Tekin Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Yusuf Özden, yarışmanın yaklaşık 2 ay önce başladığını ifade ederek şu bilgileri aktardı:

“Biz bu projenin başlangıcını Hayvan Hakları Günü’nde yapmıştık. O gün öğrencilerimiz harçlıklarından biriktirdikleri parlarla sokak hayvanlarına mama aldılar. Bu mamaları mahallelerinde hayvanların daha çok bulunduğu yerlere koydular. Biz o zaman Bodrum’daki ortaokullar arasında bir hikaye yarışması düzenlemiştik. Bu hikaye yarışmasına da 60 civarında eser katıldı. Bugün bunun ödül törenini yapıyoruz. Bizim çalışmamız sokaktaki her şeye merhamet gösterilmesi ile alakalı. Biz merhameti çocuklarımıza kazandırmaya çalışıyoruz. Bu duyguyu kazandırmaya çalışıyoruz.”

Yarışmada Mahinur Cemal Uslu Ortaokulu’ndan Sena Gener 4’üncü, Yalıkavak Profilo Marina Ortaokulu’ndan Onur Can Yıldız 3’üncü, Merkez Turgutreis Ortaokulu’ndan Irmak Arslan 2’inci, Bodrum Amerikan Kültür Koleji’nden Özge Bahar Aksakal 1’inci oldu.

Törende dereceye girenlere ödüller verildi.


Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30