17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
MANZARASI GÜZEL, ALTI ÇÖPLÜK!..
Tarih: 30/12/2018
Kaynak: Kent Haber
MANZARASI GÜZEL, ALTI ÇÖPLÜK!..
Bodrum Yarımadası'nda manzaraya hakim seyir tepelerinin çevrelerinde vatandaşlarca atılan çöpler kötü görüntü oluşturmaya devam ediyor.

Bitez ile Ortakent Mahalleleri arasında bulunan, Ali Kelle Ormanı yada Dilek Yolu olarak bilinen bölge de manzarası nedeniyle en çok ziyaret edilen yerlerden biri. Bu bölgeye gelenlerin manzara seyrederken yanlarında getirdikleri yiyecek ve içecekleri tüketebilmeleri için piknik masalarının da bulunduğu yaklaşık 100 metrelik alanın manzaraya bakan kısmından atılan çöpler ise öbekler halinde kötü görüntü oluşturuyor. Bölgeye belediye ekiplerince çöp konteynırının da konulduğu görülürken, duyarsız vatandaşların çöplerini konteynır yerine aşağıya attığı görülüyor. Son yıllarda artan nüfus ile birlikte Bodrum'da doğal kalan bu tür bölgelerde çevreye atılan atıklar her geçen gün artıyor. Belediye ekipleri bazı bölgelerde düzenli temizlik çalışması yapsa da, duyarsız vatandaşların attığı çöpler doğaya zarar vermeye devam ediyor.

Özellikle dik yamaçlarda olan bunun gibi yerlerde temizlik çalışması yapmakta zor oluyor. Yetkililer ve doğa severler ise vatandaşların bu konularda biraz daha duyarlı olmasını istiyor.

Muhabir: Mehmet Can MERAL
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30