17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
ÇIKTIĞI AĞAÇTAN İNEMEDİ, İTFAİYE KURTARDI
Tarih: 30/12/2018
Kaynak: Kent Haber
ÇIKTIĞI AĞAÇTAN İNEMEDİ, İTFAİYE KURTARDI
Turgutreis Mahallesi’nde yaklaşık 15 metrelik palmiye ağacına tırmananan yavru kedi çıktığı yerden inemeyince itfaiye ekipleri devreye girdi.

Turgutreis Sahilindeki palmiye ağacında yavru bir kedinin olduğunu gören vatandaşların durumu ihbar etmesi üzerine bölgeye ilk olarak zabıta ekipleri geldi. Bölgeye daha sonra itfaiyenin Turgutreis’teki ekipleri sevk edildi. İtfaiye ekipleri İtfaiye aracının giremediği alanda halat ve seyyar merdivenle kurtarma çalışması yaptı. Yaklaşık 15 metre yüksekliğindeki ağaca merdivenle çıkan bir itfaiye eri, hayvanı ağaçtan alarak vatandaşların alkışları arasında aşağı indirdi.

Kurtarma çalışmasını izleyen bir vatandaş, yaptığı açıklamada “Yavru bir kedi çıktığı palmiye ağacından inememiş. 5-6 saattir orada. Önce Turgutreis Zabıta Amirliği’nden arkadaşlar geldi. Ardından da itfaiye ekipleri geldi. Buraya araç giremediği için seyyar merdivenle kurtarılıyor. Duyarlılıkları için teşekkür ederim” dedi.

Kurtarılıp yere bırakılan kedi koşarak bölgeden uzaklaştı.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30