17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
BEHÇET SAATCI’DAN İTTİFAK ÇIKIŞI!..
Tarih: 29/12/2018
Kaynak: Kent Haber
BEHÇET SAATCI’DAN İTTİFAK ÇIKIŞI!..
Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı’nın bir yerel gazeteye yaptığı açıklamalar, Muğla siyasetinde bomba etkisi yarattı.

Saatcı, CHP-İYİ Parti ittifakının yerelde uygulanmasına ilişkin görüşlerini paylaşırken, bazı ilçelerde CHP’nin aday çıkarmaması gerektiğini söyledi. Saatcı, Bodrum’da İyi Parti adayı Mehmet Tosun’un, Fethiye’de de yine aynı partiden kendisinin ittifak kapsamına alınmasını gündeme getiren açıklamalarıyla, Muğla’da yeni bir tartışma başlattı. Saatcı, ittifakla ilgili olarak şu ifadeleri kullandı;

“Muğla’da Cumhuriyet Halk Partisi ve İYİ Parti ile bir ittifak görüşmesi var. Şu anda Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Osman Gürün Muğla’da ortak aday olarak açıklandı. İlçeler bazında görüşmeler sürüyor. İlçe bazındaki görüşmeler ‘nalıncı keseri’ veya ‘rabbena hep bana’ şeklinde olmaz. Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nda Cumhuriyet Halk Partisi adayı destekleniyorsa, Muğla’nın belli ilçelerinde CHP'nin aday çıkarmayıp, İYİ Parti adaylarını desteklemesi gerekiyor. Adalet, hakkaniyet budur. Bunun olmaması durumunda, biz oyun bozucu olmayız ama oyun kurucu oluruz” dedi.

İYİ Parti ile CHP arasında mutabık kalınan Büyükşehir belediye başkan adayının ardından geçilen ilçeler bazındaki görüşmelerde iki parti arasında hararetli pazarlıkların sürdüğü biliniyor. İYİ Parti, anketlerde diğer adaylara göre oldukça önde görülen Bodrum adayı Mehmet Tosun'un adaylığından taviz vermezken, genel seçimlerde 1. parti konumunda olan CHP'de bu oranları pazarlık masasına koyuyor. CHP Genel Merkezinin, Bodrum'da 8 aday adayı arasına Mehmet Kocadon'un adını da eklemesiyle ortaya çıkan tepkiler ve belirsizlik ise hala devam ediyor.

Öte yandan CHP ve İYİ Parti genel merkezlerindeki kaynaklardan edinilen bilgilere göre, ilçeler bazındaki görüşmelerin devam ettiği ve yılbaşından sonraki hafta içerisinde görüşmelerin tamamlanmasının beklendiği öğrenildi. İlçelerdeki aday tespitinde uzlaşılamaması durumunda, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı üzerinde varılan ittifak kararının tekrar gözden geçirilebileceği de edinilen bilgiler arasında.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
Mahmut
30/12/2018
Bu kadar da
Olmaz herhalde
Devrim
29/12/2018
şok
Muğla'da Chp Seçimi kaybetmeyi göze alamaz. Zaten başarısız belediyecilik yapan Bodrum'u kaybedeceğiz , Fethiye de Behçet Saatci süpürür.Yani Bodrum'da Mehmet Tosun tek aday olarak çıkar.Sn. Kocadon'da başkan yardımcısı olur.Hayırlı olsun.

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30