17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
5N1G BU HAFTA ZEYNEP CASALİNİ'Yİ KONUK ETTİ...
Tarih: 28/12/2018
Kaynak: Kent Haber
5N1G BU HAFTA ZEYNEP CASALİNİ'Yİ KONUK ETTİ...
Kent Tv ekranlarında her hafta perşembe günleri canlı yayında ekrana gelen, JCI Türkiye 2019 Başkan Yardımcısı Ali Mutlu KÖSE ile JCI Bodrum 2019 Şube Başkanı Aslı Mercan’ın hazırlayıp sunduğu 5N1G programının bu haftaki konuğu, uzun yıllardan beri Bodrum'da yaşayan ünlü sanatçı Zeynep Casalini’ydi.

Bodrum’da bu haftasonu gerçekleşecek Mandalina Hasat Festivali ile ilgili bilgiler vererek söze başlayan ünlü sanatçı; çocukluk yıllarından, beslenme alışkanlıklarına kadar kendiyle ilgili bir çok bilinmeyeni açıkladı.

Sözlerine müziği bırakmadığını vurgulayarak başlayan Casalini şöyle konuştu:

"Muhteşem bir ailede büyüdüm. Anneannem ve dedemden öğrendiğim en önemli değerlerden biri saygı. Kendimden büyük bir insana hiçbir koşulda saygısızlık yapamam. Babamdan küçük yaşlarda yarılmak durumunda kaldım. Tiyatro eğitimi ile başladığım sanat hayatım, müzik ile devam etti. Şimdi kızım Ceren Sarp oyunculuk kariyerine başladı. Bu hafta yayınlanan Jet Sosyete dizisinde rol aldı. Seçtiği yolda ona destek olmak benim görevim. Tercihlerine karışmam sadece elimden geldiğince destek olurum."

DÜNYADA YAŞANABİLECEK EN İYİ YERLERDEN BİRİ BODRUM

Bodrum’un kendisi için çok özel olduğunu vurgulayan Casalini şunları söyledi;

"Çocukluğumun önemli anlarına evsahipliği yapmasının dışında Bodrum’u özel yapan birçok şey var. Denize ulaşım rahatlığı, huzurlu hayat, köy yaşantısı bunlardan en cazipleri. Eğitim ve sağlık konusunda da büyük şehir standartlarında imkanlar var. Ben alışveriş merkezlerini hiç sevmem, gitmem de. Pazarları tercih ederim."

ET TÜKETEN İNSANLARIN HAYVAN SEVGİSİNDEN BAHSETMESİNİ SAMİMİYETSİZ BULUYORUM

Beslenme tercihini değiştirerek vegan beslenmeye geçtiğini belirten Casalini, hayvan sevgisinden bahsederken hayvansal ürünlerle beslenmeyi samimiyetsiz olduğunu ifade ederek şunları söyledi:

"Hayvan sevgisinden bahsederken bir kuzuyu besin olarak görmek son derece samimiyetsiz geliyor bana. Hayvanların besin olarak sunulması sürecinde neler yaşadıklarını bir görseniz bir daha tüketmezsiniz. Ayrıca insan ne hakla başka türleri tüketebiliyor. Küçük bir kuzuyu sevip, okşayıp hatta çocuğuna gösterip, akşam nasıl pirzola yiyebiliyorsun? Etik değerlerin dışında, sağlıksız olduğu kanıtlanmış bir beslenme şekli. Şöyle bir sistem var. Düzenin dayattığı şekilde beslendiğini sanıyorsun, hasta oluyorsun, doktora gidiyorsun ve düzenin dayattığı şekilde tedavi olduğunu sanıyorsun. Ben hem sağlıklı, hem de etik olarak vegan beslenme şeklini benimsedim ve çok mutluyum. Bodrum’da olamanın da avantajı ile doğal ve huzurlu bir yaşam sürüyorum."

Kapanış konuşmasında mandalina hasat festivali ve konser programını hatırlatan Zeynep Casalini, 5N1G programını hazırlayıp sunan Aslı Mercan ve Ali Mutlu Köse’ye davetleri için teşekkür ederek programın ilerleyen bölümlerini takip edeceğini söyledi.

5N1G Programının yayınlanmış bölümlerini Bodrum Kent Tv Facebook ve Youtube hesaplarında izleyebilirsiniz.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30