17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
VATANDAŞ ŞİŞME BOT VE CAN YELEĞİ İSTİYOR!..
Tarih: 28/12/2018
Kaynak: Kent Haber
VATANDAŞ ŞİŞME BOT VE CAN YELEĞİ İSTİYOR!..
Bodrum’da yaklaşık bir ay önce yaşanan sel baskınında yıkılıp çevredeki evlerde su basmasına sebep olan istinat duvarı, yapılmayı bekliyor.

Geçen ay yaşanan sel baskınında Gümbet Mahallesi Mister Hadi Sokak’ta dere kenarındaki duvar yıkılmıştı. Duvarın yıkılmasıyla birlikte sel suları bir eczanede çalışan Abdullah Barlak adlı vatandaşın önce bahçesini, ardından evini basarken bahçedeki 30 tavuk ve 30 güvercin yaşamını yitirmişti.

Yaklaşık bir ay önce yıkılan istinat duvarının henüz yapılmadığı öğrenildi. Baskında eşi ve çocuklarını AKUT’un kurtardığı Abdullah Barlak, yaşanabilecek şiddetli bir yağışta yine aynı şeyleri yaşamaktan korkuyor.

Bazı yerlerde genişleyen, bazı yerlerde ise oldukça daralan dere yatağında kanalizasyon hattı için yapılan yapıların ve dere yatağına gelişigüzel yerleştirilen boruların suyu akışını engellediği görülüyor.

ŞİŞME BOT VE CAN YELEĞİ VERSİNLER!

Bir aydır deredeki duvarın yapılmadığını, bahçesi ve evini su basma riski altında olduğunu söyleyen Abdullah Barlak, “Bundan bir ay önce burada sel baskını oldu, duvarlar yıkıldı. Yetkililere sesleniyoruz. MUSKİ ve DSİ’ye söyledik. Arkadaşlar geldi, keşif yaptı. Yapacağız dediler ama bir aydır bekliyoruz. Madem bu duvarları yapmıyorlar, yağmurlu günlerde bize can yeleği ve şişme bot getirsinler. Biz kendimizi kurtarıp yola çıkarız. Bir daha yağmur yağdığında daha kötüsü yaşanabilir çünkü duvarlar yapılmadı” dedi.

Kanalizasyon hattı için dere yatakları ortasına yapılan yapılardan da bahseden Barlak, “Biz bunlar yapılırken söyledik. Kendileri böyle olmasını daha uygun gördüler. Bir de dere yatağına girmiş yapılar var. Yatak iyice daralmış” dedi.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30