17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
MUHTARLAR SORUNLARINI VALİ CİVELEK’E ANLATTI
Tarih: 28/12/2018
Kaynak: Kent Haber
MUHTARLAR SORUNLARINI VALİ CİVELEK’E ANLATTI
Muğla Valisi Esengül Civelek, Bodrum’da görev yapan mahalle muhtarları ile bir araya geldi. Muhtarların taleplerini dinleyen Vali Civelek, taleplerin çözüme ulaştırılmasında gerekli çalışmaların yapılacağını söyledi.

Bodrum’da bir otelde düzenlenen toplantıya Vali Esengül Civelek, Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Coşkun Sel, İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, il ve ilçe daire müdürleri ve muhtarlar katıldı.

Vatandaşlarda memnuniyet yaratacak, vatandaş odaklı, hızlı, etkin, verimli ve kaliteli hizmet sunma sorumluluğu kapsamında her ay bir ilçede muhtarlarla düzenlenen toplantılarda bir araya geldiklerini ifade eden Vali Civelek, başarılı ve verimli bir toplantı olması temennisinde bulunarak, sözü muhtarlara bıraktı.

MAHALELERİNDEKİ EN ÖNEMLİ SORUNLARI PAYLAŞTILAR...

Toplantıda söz alan muhtarlar, mahalleleriyle ilgili talep ve önerilerini dile getirdiler.

Toplantıda ilk söz alan Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı ve Bodrum Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Cemil Gündüz, Vali Esengül Civelek’e taleplerini dile getirebildikleri bir toplantı düzenlemesinden dolayı teşekkür etti. Gündüz, geçen ay yaşanan sel baskınında muhtarı olduğu Cumhuriyet Mahallesinin en çok zarar gören yerlerden biri olduğunu ifade ederek, dere yataklarının belli periyotlarda temizlenmesi gerektiğini ifade etti.

Toplantıda Yalı Mahallesi Muhtarı Halil Köse, geçen yıl yaşanan deprem sonrası zarar gören tescilli yapılarda problemin henüz çözülmediğini ifade etti. Kumköy Mahalle Muhtarı Ergun Taş, mahallelerindeki 15 su sarnıcının temizliği ve bakımının yapılması talebinde bulundu. Akyarlar Mahalle Muhtarı Ali Billor, mahallelerinde altyapı ve kanalizasyon sıkıntısı yaşandığını dile getirdi. Koyunbaba Mahalle Muhtarı Yılmaz Çinçik, mahalledeki 4 bin 500 konuta su gelmediğini, yaz boyunca suyu kamyon ve traktörlerle taşıdıklarını söyledi. Geriş Mahalle Muhtarı Hayrullah Kayacan, Geriş’te sürekli isale hatlarının patladığını belirterek buna çözüm bulunmasını istedi.

Muhtarlar tarafından dile getirilen ihtiyaç ve talepler hakkında kurum amirlerinden bilgiler alan Vali Civelek, mevzuata uygun beklenti ve taleplerin çözüme kavuşturulması yönünde gerekli çalışmaların yapılacağını belirtti.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30