17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
ASIM’IN NESLİ AKİF’İ DİNLİYOR PROJESİ BAŞLADI
Tarih: 27/12/2018
Kaynak: Kent Haber
ASIM’IN NESLİ AKİF’İ DİNLİYOR PROJESİ BAŞLADI
“Asım’ın Nesli Akif’i Dinliyor Projesi”nin ilk paneli, Muğla Valisi Esengül Civelek’in katılımıyla Bodrum’da yapıldı.

Muğla’da, Mehmet Akif Ersoy’un ve İstiklal Marşının yazılış öyküsünün daha iyi anlaşılması, hem milli mücadele yıllarını gem de Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kuruluşunun daha iyi kavranarak gelecek nesillere aktarılması amacıyla “Asım’ın Nesli Akif’i Dinliyor Projesi” başlatıldı.

Muğla Gençlik Spor İl Müdürlüğü Koordinesinde, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, TÜGVA ve Türkiye Yazarlar Birliği paydaşlığından gerçekleştirilen projenin ilk paneli Herodot Kültür Merkezi’nde yapıldı. Panele Muğla Valisi Esengül Civelek, İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Coşkun Sel, İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Bodrum İlçe Emniyet Müdürü Cüneyt Yörükoğlu, İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Ömer Faruk Karaşahin, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çelik, Gençlik Spor İl Müdürü Serkan Öçalmaz, daire amirleri, siyasi parti ilçe başkanları ve temsilcileri, gaziler, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşının okunmasının ardından İmam Hatip Uğur Güngör Kuran-ı Kerim okudu.

Programda bir konuşma yapan Gençlik Spor İl Müdürü Serkan Öçalmaz “Bugün burada gerçekleştireceğimiz panelle gençler, Mehmet Akif Ersoy’u kendi dünyalarında yaşayacaklardır. İlimiz genelinde 13 ilçede farklı tarihlerde bu paneller yapılacak. Sayın Valimizin talimatları ve bakanlığımızın destekleriyle bastırılan 5 bin adet Genç Safahat kitabı da millet evladı olan çocuklarımızla buluşacak. Bu vesile ile Mehmet Akif’in hayatı, şahsiyeti, milli mücadeledeki etkin rolü ve Türk Milletinin bağımsızlık sembolü olan İstiklal Marşımızın yazılış hikayesinin gençlerimize üstüne basa basa öğretmeyi amaçlamış bulunmaktayız” ifadelerini kullandı.

Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz ise Mehmet Akif Ersoy’un rahmet, minnet ve saygıyla andığını ifade ederek, “Hepimizin bildiği gibi Akif, bu milletin hislerine, duygularına tercüman olmuş, Kurtuluş Mücadelesi’nin içerisinde yer almış, bu mücadelenin umut ve direniş sembolü olmuş çok önemli, yerli ve milli bir değerimizdir” diye konuştu.

Konuşmaların ardından panele geçildi. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Bölümü Doktor Öğretim Üyesi Zeynep Özdem Köse’nin moderatörlüğündeki panelin konuşmacıları Türk Dili Bölümü Doktor Öğretim Üyesi Ümit Akın ve Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Bölümü Öğretim Görevlisi Osman Köse idi.

Panelin ardından etkinliğe katılan öğrencilere Mehmet Akif Ersoy’un Genç Safahat kitabı verildi.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30