17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
GÜZEL SANATLAR ÖĞRENCİSİNDEN PERFORMANS GÖSTERİSİ
Tarih: 26/12/2018
Kaynak: Kent Haber
GÜZEL SANATLAR ÖĞRENCİSİNDEN PERFORMANS GÖSTERİSİ
Bodrum’da “Barbarlığın Tesellisi” adlı performans ve yerleştirme gösterisi sergilendi.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi Öğrencisi Menderes Öngeç, "Barbarlığın Tesellisi” adlı performans ve yerleştirme gösterisini Herodot Kültür Merkezi’nde sergiledi. Yaklaşık 1 saat süren performansın büyük bölümü ışıksız olarak gerçekleştirildi. Öngeç, geniş bir alana rastgele yerleştirilmiş objeler arasında sergilediği performansı, izleyicilerin beğenisini topladı. Performans canlı müzik eşliğinde gerçekleştirildi.

Performans sonunda Kent Haber’e açıklama yapan Menderes Öngeç, şu bilgileri verdi:

“Bu yaptığımız işin türü performans ve yerleştirme sanatı. Burada, 5 milyarlık dünya tarihini plastik açıdan ele aldığımızda nasıl bir manzara ile karşılaşacağımızı, manzaranın içindeki bireylerin nasıl bir endüstri ile, nasıl bir malzeme ile karşılaşacağını sergilemeye çalıştım. Burada günlük hayatta karşılaşabileceğimiz pek çok nesne var. Hiçbirini özellikle gidip almadım. Uzun zamandır biriktirdiğim malzemeler. Bunların bir gün bir şeye yarayacağını biliyordum. Ben 4 yıldır bu malzemeleri topluyorum ama yaklaşık 6 ay gibi bir süreçte işi kavramsal metne döktüm. 3-4 gündür de bu sergiyi düzenlemeye çalışıyorum.”

Performans ve yerleştirme sanatının Bodrum’da ilk defa sahnelendiği ifade edildi.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30