17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
HALİS AÇACAK’IN SON KİTABI ÇIKTI
Tarih: 25/12/2018
Kaynak: Kent Haber
HALİS AÇACAK’IN SON KİTABI ÇIKTI
Bodrum’da yaşayan Eğitimci-Yazar Halis Açacak’ın son kitabı “Dayı” çıktı.

Daha önce “Sevgi Çemberi”, “Süngerci” ve “Ellerimi Tut” isimli kitaplar çıkaran Halis Açacak, son kitabı “Dayı Ama Kabadayı Değil” isimli kitabını çıkardı. Açacak, kitapta “Dayı” lakaplı bir mahkumun anılarını anlattı.

Kitaplarında insan sevgisini konu aldığını söyleyen Eğitimci-Yazar Halis Açacak, “Ben genelde kitaplarımda insan sevgisini konu alıyorum. İnsan sevgisi her şeye kadir. Çocukken düştüğümüzde dizim kanardı. Anam, ‘Oğlum bir öpeyim geçer.’ derdi. Öptüğü zaman geçerdi. Bu sevgi ömrümün sonuna kadar beni takip etmiştir. İnsan sevgisi çok önemli. Eşim 4 kez kansere yakalandı. 4 seferde de insan sevgisi çok önemliydi.” dedi.

"Dayı Ama Kabadayı Değil” isimli kitabından da bahseden Halis Açacak şöyle devam etti:

“Son kitabımın içeriği bir mahkumun anılarını anlatıyor. Tam olarak otobiyografik bir eser denemez, çünkü kendimden bahsetmiyorum. Oradaki mahkum gelişigüzel bir mahkum ama insan sevgisi yüklü o adam, hem mahkumları öyle bir düzene soktu ki adı “Dayı” oldu. ama kabadayı değil.”

Kitaplarının ülke dışında da talep gördüğünü ifade eden Açacak, “Cambridge ve Oxford üniversitelerinin Afrika sorumlusu buraya geldi. Benimle oturdular, konuştuk. Onlara Afrika’da İngilizce konuşan bazı ülkeler için yetki verdim. Bir de Afrika’da hemşirelik okullarında yardımcı ders kitabı olarak okutulacak. Onun için yetki aldılar. Kitap, henüz İngilizce olarak basılmadı. Basılma aşamasında. Daha önce yazdığım “Ellerimi Tut” İngilizceye çevrilmişti.” şeklinde konuştu.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30