17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
Tarih: 25/12/2018
Kaynak: Kent Haber
"YAŞAMAYA DAİR" OYUNU YOĞUN İLGİ GÖRDÜ
Genco Erkal’ın uyarlayıp yönettiği ‘Yaşamaya Dair’ adlı tiyatro oyunu, Bodrum’da sahnelendi. Oyunda Genco Erkal ve Tülay Günal’ın performansı beğeni kazandı.

Türk Tiyatrosunun sevilen oyuncuları Genco Erkal ve Tülay Günal’ın sahneye koyduğu “Yaşamaya Dair” adlı müzikli gösteri Marmara Koleji Atatürk Kültür Merkezi’nde sahnelendi. Oyunu, aralarında Bodrum Belediye Başkan Aday Adayı Taner Uslu’nun da olduğu çok sayıda sanatsever izledi.

Nazım Hikmet'in ölümünün 54. yıldönümü için Genco Erkal'ın uyarlayıp yönettiği oyunda Erkal’a Tülay Günal eşlik etti. Piyano ve viyolonsel eşliğinde sahnelenen oyunda, başta Fazıl Say ve Zülfü Livaneli olmak üzere değişik bestecilerin Nazım şarkıları da seslendirildi.

Nazım Hikmet’in Bursa Cezaevi’ndeki yaşamını ve eşi Piraye Hanım’a olan tutkusunu anlatan oyunda, Tülay Günal zarafeti, oyunculuğu ve seslendirdiği şarkılarla göz doldururken yılların deneyimli tiyatro sanatçısı Genco Erkal, Nazım’ın destansı yaşamını başarıyla sahneye taşıdı.

Oyuncuların performansı izleyenlerin beğenisini kazandı.

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30