17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
TUZLA KIŞ MİSAFİRLERİNİ AĞIRLIYOR...
Tarih: 24/12/2018
Kaynak: Kent Haber
TUZLA KIŞ MİSAFİRLERİNİ AĞIRLIYOR...
Milas-Bodrum karayolu üzerindeki koruma altında olan Tuzla Sulak Alanı'na aralık ayının başlarında gelmeye başlayan göçmen kuşlar, görsel şölen oluşturuyor.

Milas'ın Boğaziçi Mahallesi sınırları içerisindeki Tuzla Sulak Alanı, aralık ayı başından itibaren gelmeye başlayan flamingolar ve diğer göçmen kuşları ağırlıyor. Türkiye'de göçmen kuşlar için önemli sulak alanlardan biri olan bölgeye, bu yıl da gelen kuşlar arasında çok sayıda flamingo, balıkçıl ve yabani ördek yer alıyor. Her yıl bölgeye gelerek rengarenk görüntüler ortaya çıkaran kuşlar, görenleri büyülüyor.

Tabloları andıran güzellikler ortaya çıkaran flamingolar, kuş fotoğrafçılarının yanı sıra vatandaşların da ilgisini çekiyor. Hatta karayolundan geçen sürücüler yol kenarına yanaştırdıkları araçlarından inerek bol bol fotoğraf çekip flamingo manzarası eşliğinde kısa bir molanın keyfini sürüyor.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
NAHiDE
25/12/2018
kaybolan guzelikller
FARKINDAMIZIN BiLMiYORUM BU KUޞLARIN SATISI HER GECEN YIL DAHADA AZALIYOR. KORUMA ALANI AMA FALiYETTE YAPILAN BiR ޞEY YOK. BU GUZELLiKLER ELDEN GiDiYOR. BELEDiYELER BiRޞEYLER YAPMALI.

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30