17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
HAYVANSEVERLER BARINAKTA GÖNÜLLÜ ÇALIŞTI
Tarih: 23/12/2018
Kaynak: Kent Haber
HAYVANSEVERLER BARINAKTA GÖNÜLLÜ ÇALIŞTI
Bodrum’da bir araya gelen yaklaşık 100 hayvansever, barınakta gönüllü temizlik çalışması yaptı.

Barınaklarda yaşayan hayvanlara dikkat çekmek, barınak çalışanlarının yaptığı işi bir günlüğüne olsa da yaparak hayvanseverlerin onların yanında olduğunu hissettirebilmek amacıyla bir proje hayata geçirildi.

Proje kapsamında Torba Mahallesindeki Bodrum Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevi'nde bir araya gelen 100 hayvansever kedi ve köpeklerin yaşam alanlarında temizlik çalışması yaptı. Gönüllüler aynı zamanda hayvanlarla da ilgilendiler. Etkinliğe, Bodrum Hayvan Hakları Derneği de destek verdi.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Bodrum Hayvan Hakları Derneği Başkanı Füsun Uslu, hayvanseverlerin 500'ün üzerinde köpek, 100'e yakın kedinin yaşadığı barınakta bakım ve onarım çalışması yaptığını ifade ederek, şöyle konuştu:

“Bu gönüllü arkadaşlarımız hayvanlara sevgilerini de veriyorlar. Bu tür etkinliklerin örnek olmasını ve artmasını temenni ediyorum. Hayvanların yaşam alanları temizlendi, muslukları temizlendi, mama kapları dolduruldu. Bunların yanı sıra sevgilerini de veriyorlar. Biz daha ne isteyelim.”

Kurdukları sosyal sorumluluk platformunun büyük ilgi gördüğünü aktaran Özge Gündoğdu ise ilk projelerinin barınaktaki hayvanlara yardım etmek olduğunu belirtti.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30