17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
ANTİKA TUTKUNLARI MÜZAYEDEDE BULUŞTU
Tarih: 23/12/2018
Kaynak: Kent Haber
ANTİKA TUTKUNLARI MÜZAYEDEDE BULUŞTU
Bodrum’da düzenlenen müzayedede bir araya gelen yüzlerce antika meraklısı vatandaş, antika eşyalar ve yağlı boya tabloları için eşyaları almak için birbirleriyle yarıştı.

Bodrum’da ilk kez düzenlenen müzayede antika sevenler ve sanatseverler tarafından yoğun ilgi gördü. Yüzlerce kişi açık arttırmada satılan eşyaları almak için birbiriyle yarıştı. Bazı eşyalar 10 liradan açık arttırmaya çıkarıldı. Rekabet kızışınca 10 liralık antika eşyaların fiyatı bin liraya kadar çıktı. Ev eşyasından, kitaplara, ünlü ressamların tablolarına kadar yaklaşık 900 parça eser yeni sahiplerini buldu.

Sertaç Ay ve Tuğçe Kırtay tarafından organize edilen Bodrum müzayedesinde yaklaşık 3 bin lira değerindeki gramofon ise yapılan çekilişle 1 kişiye hediye edildi. Ressam Gülsün Erbil tablosu 40 bin liradan, Bedri Rahmi Eyüboğlu tablosu 45 bin liradan müzayededeki yerini aldı. Birçok antika eşya da antika severlere açık arttırma ile satıldı.

Bodrum’da ilk kez bir müzayede yapıldığını söyleyen organizasyon yetkilisi Sertaç Ay “Bodrum’da ilk kez böyle bir müzayede oluyor. Çok yoğun bir ilgi ile karşılaştık. Tüm koltuklar doldu. İnsanlar böyle bir şey bekliyormuş Bodrum’da. Sanat eserleri, antika eşyalar, eski eşyalar ve birçok yerde bulamayacağınız nadide eserler alıcısıyla buluştu bugün. Her ayın 2’inci haftası Bodrum’da müzayede yapmayı düşünüyoruz” dedi.

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30