17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
600 ADET FISTIK ÇAMI DAĞITTILAR
Tarih: 23/12/2018
Kaynak: Kent Haber
600 ADET FISTIK ÇAMI DAĞITTILAR
Farm House Villaları’nda verilen “Open House (Açık Ev) Partisi” ve “Yeni Yıl Kutlaması”nda davetlilere 600 adet fıstık çamı verildi.

Kutay İnşaat tarafından yapılan ve içerisinde 6 villanın olduğu Farm House Villaları’nda bir “Açık Ev Partisi” ve “Yeni Yıl Kutlaması” gerçekleştirildi. Çok sayıda davetlinin katıldığı etkinlikte, projede yapılan 6 villa için 600 fıstık çamı davetlilere hediye edilerek uygun yerlere dikilmesi istendi.

Partide çocuklar da unutulmadı. Bodrum’un Yalnız Palyaçosu ve Pamuk Prenses çocukları gönüllerince eğlendirdi.

Projede ahşap ve taştan inşa edilen, her villanın kendine ait bahçesi ve havuzunun olduğu, doğa dostu villalar ise misafirlerin beğenisini kazandı.

Etkinlikte, basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Kutay İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Bünyamin Bayhan, “Projemizin ismi Farm House. Adı üzerinde çiftlik evi. Burada doğal taş ve ahşabı bir araya getirdik. Bölgenin doğal yapısını da bozmadan, o ekolojik dengesini de bozmadan güzel, kaliteli imalatlar yapmaya gayret ettik. Konutu herkes yapabiliyor. Bizim buradaki derdimiz de tasamız da her şeyden önce doğayı kirletmeden, insanların ruhunu okşayarak, sevdirerek bir şey yapmak. Bunu da Allah’a şükür en güzel şekilde başardık” dedi.

HER VİLLA İÇİN 100 FISTIK ÇAMI

6 villa için 600 fıstık çamı projesinden de bahseden Bayhan, “Burayı yaparken mevcut dokunun belki 40 katı, 50 katı yeşillendirerek burayı inşa ettik. Bizim bütün projelerimizde bir sosyal sorumluluk var. Doğadan aldığımızı doğaya geri verelim anlayışıyla da her konut başına 100 adet fıstık çamı dikelim dedik. Bunu fa bugün Open House partimize gelenlerle paylaştık. Onlardan da yardım rica ettik, ‘Bu ağaçları bizim adımıza dikebilir misiniz?’ diye. Onları bu projemizin içine dahil etme amacımız da onların da bu bilincini ateşleyebilmek. Bu bilinci onlara da yayabilmek. Hatta şunu arzu edelim; diğer müteahhit arkadaşlarımız da ‘Bünyamin böyle bir şey yapmış, o az dikmiş, ben 300 tane dikeyim’ desin. Öteki de ‘500 tane dikeyim’ desin. Böyle bir yarış başlasın istiyorum. Bizim buna ihtiyacımız var. Konutlar ihtiyaç, hep yapılıyor, yapılacak da. Ama kaliteli, bölgenin doğal dokusu bozulmadan, güzel imalatlar yapabilmek önemli. Biz bugün bu fidanlar bir yerlerde yeşersin diye verdik. Bizim yaşamımızı idame ettirecek şey esas bu. Ağaçlar. Onlar inşallah ileride hayvanlara yuva olduğu zaman bizim kazancımız o zaman başlayacak. İnşaatçı arkadaşlarımızdan rica ediyorum her ev başına 10 adet, 20 adet bile olsa ağacın dikilmesine vesile olsunlar. Bu hepimizin kazanımız için” ifadelerini kulandı.

Villaların teknik özelliklerinden de bahseden Kutay İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Bünyamin Bayhan şöyle devam etti:

“Konutlarımızın dış cephesi tamamen kırma taş ve ahşaptan oluşuyor. İçeride de ısıtma sistemi ve soğutma sistemi fan coillerle yapılıyor. Aynı zamanda alttan ısıtma, soğutma gibi bir iklimlendirme sistemi yapıldı. Bunu ısı pompası aracılığıyla yapıyoruz. Bu hem daha ekonomik hem de daha verimli oluyor. Mutfak, banyo tezgahları ve yerler komple masif ahşaptır. Kapılarımız masif ahşaptır. Amerikan bir kapı kullanılmadı. Yine çatılarımız, tavanlarımız komple ahşaptır. Doğallığı hem söylüyoruz, aynı zamanda uyguluyoruz. 6 konutun 6’sı da birebir aynı. Sadece bahçe payları, konumları birbirinden farklıdır ama evlerimizin içi, dışı mimari olarak aynıdır. Evlerimizde yaşam başladı. Bunları neticelendireli yaklaşık 6 ay oluyor. Şu anda halihazırda satılık olan 3 tane evimiz kaldı. Bu villalarımız şu anda satmaya gayret gösteriyoruz. İnsanların tepkilerinden de çok memnunuz. Bu ürünün beğenilmesi gerçekten hoşuma gidiyor. Biz bunu başka bir bakışla yapıyoruz. Amaç konut imal ederken kendinizden bir şeyler katmak, kendi kulvarınızı belirleyebilmek. İnsanların bunu beğeniyor olması da benim çok hoşuma gidiyor.”

Son olarak herkesin yeni yılını kutlayan Bayhan, “2018 yılında gerek ekonomik, gerekse de siyasi olarak çalkantılı bir yıl yaşadık. Hepimiz de bunu hissederek yaşadık. Ama inşallah ümit ediyoruz ki 2019 yılı bütün Bodrum insanı için mutluluk, huzur ve bereket getirsin. Herkesin yeni yılını kutluyorum, saygılarımız ve hürmetlerimi sunuyorum” diye konuştu.

Çeşitli ikramların yapıldığı etkinlik akşam saatlerine kadar devam etti.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30