17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
KOS'TA GÖZALTINA ALINAN GEMİ PERSONELİ SERBEST BIRAKILDI
Tarih: 22/12/2018
Kaynak: Kent Haber
KOS'TA GÖZALTINA ALINAN GEMİ PERSONELİ SERBEST BIRAKILDI
Kos Adası’nda gözaltına alınan Bodrum-Kos seferini yapan feribotun kaptanı ve gemicisi serbest bırakıldı. Kaptan ve gemicinin yarın Bodrum’a döneceği öğrenildi. Eskiden beri tanıdığı bir arkadaşının Kos'taki kardeşine ulaştırması için verdiği çantada çıkan mühürler yüzünden gözaltına alınan Kaptan Saffet Gören, yaşadıklarını Kent Haber'e anlattı.

Dün içerisindeki yolcularla Bodrum-Kos seferini yapan feribotun kaptanı ve 1 gemicisinin taşıdıkları çantada, Yunan Gümrük görevlilerinin yaptığı inceleme sonrasında sahte pasaportlar bulunduğu, ardından kaptan ve gemicinin gözaltına alındığı iddia edilmişti. Kaptan ve gemici sorgularının ardından bugün mahkemeye sevk edildi. Sevk edildikleri mahkemede dinlenilen 2 personel, serbest bırakıldı.

20 YILLIK ARKADAŞIMA GÜVENDİĞİMDEN BUNLAR BAŞIMA GELDİ!

Serbet kalan Kaptan Saffet Gören, Kent Haber’e başından geçenleri anlattı. Gören, şunları söyledi:

“Ben 30 yıldır gemilerde çalışan kaptanım. Beni Bodrum deniz camiasında herkes tanır. Bu olay benim 20 yıldır tanıdığım birine güvenmemden dolayı başıma geldi. 20 yıldır tanıdığım bir arkadaşım, kardeşinin bundan 1 ay önce Atina’ya gittiğini ona bir valiz göndermesi gerektiğini söyledi. Valizin içinde de bir adet bilgisayar, bir adet tablet, cep telefonu, birkaç tane takı, fotoğraf makinesi, makyaj malzemesi olduğunu söyledi. Benim en büyük hatam, arkadaşıma güvenip valizi kontrol etmemem. Bodrum’dan çıkarken valiz x-ray cihazından geçti.”

VALİZDEN MÜHÜRLER ÇIKTI

Kos Adası’nda yapılan kontrollerde valizden mühür çıktığını ifade eden Saffet Gören, “Kos’a vardık. Valizin içinde arkadaşımın saydıkları vardı. Bir de onların dışında bir takım mühürler varmış. Yani iddia edildiği gibi sahte pasaport çıkmadı. Bu mühürlerin arasında üzerinde Atatürk Havaalanı’nın damgası olan vardı, bazı yabancı ülkelerin damgalarının olduğu mühürler vardı. O mühürleri ben bulduklarında gördüm. Çantayı kontrol etmemek benim hatamdı. Mühürler bulununca beni ve yanımda bana yardımcı olan personeli gözaltına aldılar. Bir gece gözaltında kaldık. Ben yıllardır herkese yardım ediyorum. Bu olay zaten iyi niyetimden başıma geldi. Daha sonra mahkemede suçsuzluğumuz ispat edildi. Atina’dan gelen arkadaşımın kardeşi de çantanın kendisine ait olduğunu kabul etti. Bizi saldılar. Şu an Kos’ta otelde kalıyorum. Yarın Bodrum’a döneceğim” dedi.

Feribotun kendisinin gözaltına alınmasından dolayı Bodrum’a dönemediğini ifade eden Gören, “Çalıştığım Yeşil Marmaris firmasının bu olayla hiçbir ilgisi yoktur. Ben geminin kaptanı olduğun için gemi geri dönemedi” diye konuştu.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30