17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
BAŞKAN KOCADON ZİYARETLERİ SÜRDÜRÜYOR
Tarih: 08/12/2018
Kaynak: Kent Haber
BAŞKAN KOCADON ZİYARETLERİ SÜRDÜRÜYOR
Muğla Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı olan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, önceki gün Osman Gürün'ün adaylığı açıklanmasına rağmen il genelinde yaptığı ziyaretlere devam ediyor. Ziyaret programına dün de Ortaca ve Dalaman ile sürdüren Kocadon, bu ziyaretlerden edindiği bilgileri, vatandaşın yaşandığı sorunları ve izlenimlerini, rapor halinde Ankara’ya CHP Genel Merkezi’ne sunacağını ifade etti.

Muğla'da CHP'nin büyükşehir adayının belli olmasının ardından gözlerin çevrildiği Mehmet Kocadon ile ilgili siyaset kulislerinde farklı iddialar dile getiriliyor. Ak parti'nin Muğla'da aday çıkarmayarak destek vereceği konuşulan MHP'den büyükşehir belediye başkanlığı teklifi aldığı ancak Kocadon'un bu teklifi dikkatli bir şekilde değerlendirdiği iddia edilirken, diğer bir olasılık olan İYİ Parti büyükşehir adaylığının ise Muğla'da İYİ Parti-CHP ittifak görüşmelerinde çok ciddi yol kat edildiği için düşük bir olasılık olduğu belirtiliyor. Büyükşehir adaylığı için kararlı olan Kocadon'un bağımsız adaylık olasılığını da ciddi bir şekilde düşündüğü öğrenildi.

Tüm bu gelişmeler altında Muğla genelinde gerçekleştirdiği ziyaretlere hız veren Mehmet Kocadon, bu süreçte Muğla’nın ilçelerini gezdi. “Sevdamız Muğla!” sloganıyla yola çıkarak Muğla’nın değişim istediğini, halkın değişime ihtiyaç duyduğunu sık sık vurgulayan Başkan Kocadon, yaptığı çalışmada, ilçelerdeki CHP ilçe başkanlıklarını, belediye ve sivil toplum kuruluşlarını ziyaret etti. Başkan Kocadon, 7 Aralık Cuma günü de Ortaca ve Dalaman ilçelerini ziyaret ederek notlar aldı.

Ortaca’da ilk olarak Cumhuriyet Halk Partisi Ortaca İlçe Başkanlığına giderek ilçe sekreteri Nurtekin Aran ve partililer ile bir araya gelen Başkan Kocadon, Muğla’nın seçim atmosferini değerlendirdi. Moralimizi bozmadan yolumuza devam ediyoruz diyen Başkan Kocadon, "Benim Muğla ve Bodrum'a hizmet etmekten başka bir derdim yok. Önemli olan sandıktan çıkmak, halkın oylarıyla seçilmek. Umarım ki bu başarıyı hep beraber yakalarız. Tabi ben bu süreçte ilçeleri geziyordum biliyorsunuz. Hem partimizi, hem belediye başkanlarını, hem de sivil toplum örgütlerini geziyorum. Tabi Ortaca’ya gelememiştim. Programımızda vardı. Ama ben tabi burada kendime bir görev üstlendim. Bu görev aynı zamanda Muğla siyasetinin ne beklediğini, sivil toplum örgütlerinin ne talepleri olduğunu bir dosya yapıp genel merkeze götürmek. Bu dosyalar tamamlandıktan sonra da genel merkeze götürüp bırakacağım. Ve Muğla’da seçimde nasıl bir atmosfer çalışması yapılması gerektiğini, kimlerin ne talepleri olduğunu bildirip bunun üzerine bir bilgileri olmasını sağlayacağım ki aday arkadaşlarımız da ona göre çalışmalarına devam etsinler. Ben tabi ki şu anda Bodrum Belediye Başkanıyım. İmkansızlıkları başararak buralara geldim ve imkansız diye bir şey olmadığını biliyorum arkadaşlar. Buradan sonra Ortaca başkanımızı da ziyaret edeceğim, ondan sonra da sivil toplum örgütlerini. Sizlerin de söylemek istedikleriniz varsa bunları da dinleyip notlar alacağız. Esnafla da görüşeceğim ki zaten yoldan geçerken esnaf bağırıyorsa bilin ki bir değişim zamanı gelmiştir. Çok teşekkür ederim, sağ olun” dedi.

Ziyaretinde partililerin sorularını yanıtlayıp bölge ile ilgili notlar alan Başkan Kocadon, daha sonra Ortaca Belediye Başkanı Hasan Karaçelik’i de makamında ziyaret ederek sohbet etti. Gündeme ilişkin düşüncelerini ve değerlendirmelerini paylaştı. Ardından ise Ortaca Ziraat Odası Başkanı Salim Çöllü’yü, Ortaca Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Halil Erpek’i oda yönetim kurulu üyeleriyle bir arada ziyaret ederek vatandaşın ve esnafın sorunları ve çözüm öneri konusunda fikir alışverişinde bulundu.

Ortaca’nın ardından Başkan Kocadon ve ekibi, aynı gün Dalaman ilçesine geçti. Cumhuriyet Halk Partisi Dalaman İlçe Başkanı Kamil Ayhan Öner ve partilileri ziyaret eden Başkan Kocadon, “Özellikle başkan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum bu güzel karşılama için ve misafirperverlikleri için” şeklinde konuştu

Başkan Kocadon daha sonra ise Dalaman Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mehmet Karataş’ı, Dalaman Belediye Başkan Vekili Ramazan Ontaş’ı, Dalaman Ziraat Odası Başkanı Tevfik Tayfun Tuncay’ı ve Dalaman Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Şevket Takar’ı ziyaret ederek sektörün ve vatandaşın yaşadığı sorunlar ile çözüm önerileri hakkında fikir alışverişinde bulundu.

Başkan Kocadon ve ekibinin önümüzdeki günlerde Seydikemer'i ziyaret edecekleri öğrenildi.

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
Bodrumluuuuu
09/12/2018
Yanlış görevlendirme
Sayın başkanım yanlış kişileri yanlış yere gorevlendirdiniz yanındakilerin sözü dinlediniz kendi kendinize ettiniz
Demir
09/12/2018
Sonunda
Sonunda kocadan şov bodrum filminin sona geldiğini anlamış yeni film çekmek için mugla yi dolaşmakta biri soylesin film bitti .şu an reklam arası bay başkan
Mehtap Ciftcioglu
09/12/2018
Basiretsiz yonetim
Bodrumu mahveden çöpler arıtma çarpık yapılaşma delik dedik yolları dahi duzeltemeyen Kocadon ve yöneticilere oy vermeyeceğiz...Pek yakında herkes terkedecek ve bu güzelim Bodrum kimbilir kimlerinceline gececek
Devrim
09/12/2018
Hallederiz...
Türk siyasi hayatına bir literatüre kazandiran büyük siyasetçi.. "Hallederiz" deyip hiçbir şey halletmeyen yüce şahsiyet..
Murat
08/12/2018
Chp
On yıl belediye başkanlığı yaptın başkanım. 5 yılı Chp. Hindi arkandan ailenin delisi evi terketmiş gibi bayram ediyiler. Chp örgütü sen çalışmazken kulak tıkadı. ޞimdi ki bir başkan adayı da ilçe başkanıydı. Gözlerine perde çekti ,görmezden geldi. Bildikleri halde bilmezden geldi. Hiç seslerini çıkarmadılar. Hindi senin arkandan sinkaf edip biz aslında öyle değiliz diyorlar. Yani bodrumun beş senesini daha yiyecekler. Ama tüm Chpliler uyandı. Chp cezalı benim gözümde de.. Chp’ye oy yok.
Bir Dost
08/12/2018
Başkan
Ah başkanım ah ! Bin defa söyledim sana etrafındaki adamlar seni yanıltıyor. Hayal alemine sokuyor. Seni tuzağa düşürüyor diye. Dinlemedin.Benim dediklerimi yapsaydın .ޞimdiye paşa paşa güle oynaya kazanmıştık. Yazık ettin.
Dalgaci
08/12/2018
Muhtar
Ortakentten muhtar adaylığını koysun bari

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30