17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
MEVLANA; AŞK VE BARIŞ ÇIĞLIĞI...
Tarih: 07/12/2018
Kaynak: Kent Haber
MEVLANA; AŞK VE BARIŞ ÇIĞLIĞI...
Bodrum’a yerleşen duayen tiyatro ve sinema sanatçısı Semih Sergen, kaleme aldığı “Mevlana Aşk ve Barış Çığlığı” adlı eseri ile Bodrumlu sanatseverler ile buluşmaya hazırlanıyor.

Ankara Devlet Tiyatrosu’nun demirbaşlarından usta sanatçı Semih Sergen, Ankara ve İstanbul’da yetiştirdiği sayısız öğrenciye, Bodrum’da yenilerini ekliyor. 8 ay önce Bodrum’a yerleşme kararı alan sanatçının yazıp yönettiği "Mevlana; Aşk ve Barış Çığlığı” adlı eser, 17 Aralık Pazartesi, Şeb-i Arus gününde Saat 20.30’da TED Bodrum Koleji’nde sahnelenecek.

Devlet tiyatrolarında 179 kez oynanan eser, Mevlana’nın 800 yıl önce Karaman’dan Konya’ya gelişinden vefatına kadar geçen dönemi, usta kalemin elinden masalsı bir dille anlatıyor.

Kent Haber’in sorularını yanıtlayan duayen sanatçı Semih Sergen, şunları dile getirdi:

“Oyun, Mevlana, ailesi ve dostlarının yaşam biçimlerini anlatıyor. Yalnız Mevlana’yı anlatmak da değil, Türk ailesinin yaşantısını da anlatıyor. Dostlarıyla olan bağlantılarını da anlatıyor. Mevlana’nın tanrı hakkında, insanlar hakkında düşündükleri anlatılıyor. Şems’le bağlantıları nedir? Aslında bu herkesin merak ettiği bir şey. Hak aşkı dediğimiz Allah aşkını tanıyan 2 kişi. 2 önemli kişi. Bir tanesi Hazreti Mevlana, bir tanesi Şems Tebrizi. Bu konu da inceleniyor ve diyaloglar halinde anlatılıyor” dedi.

Başrollerini Semih Sergen, Aylin Önder, Ömer Özkoca ve Asena Ozar'ın paylaştığı; asistanlığını Nihan Kasal'ın yaptığı tek perde oyun, 1 saat 15 dakika sürüyor.

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30