17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
BODRUMLU GENCİN BÜYÜK BAŞARISI
Tarih: 07/12/2018
Kaynak: Kent Haber
BODRUMLU GENCİN BÜYÜK BAŞARISI
Bodrum’da yaşayan 16 yaşındaki Ata Ulufer, Ukrayna’da düzenlenen “Dünya Power Lifting ve Bench Press Şampiyonası”nda, kendi kategorisinde şampiyon oldu. Ulufer, aynı kategorideki Dünya rekorunu da kırdı.

“Dünya Power Lifting ve Bench Press Şampiyonası”, Ukrayna’nın başkenti Kiev’de yapıldı. Şampiyonaya Türkiye’den toplamda 20 sporcu katıldı. Bodrum Kanuni Sultan Süleyman Anadolu Lisesi öğrencisi 16 yaşındaki Ata Ulufer de 16-17 yaş, 67.5 kiloda yarıştı. Bench presste 85, deadliftte ise 190 kilo kaldıran Bodrumlu genç, Sırp, Rus, Ukraynalı ve Azeri rakiplerini geride bırakarak yarıştığı kategoride Dünya şampiyonu oldu. Ulufer, kendi kategorisinde de yeni Dünya rekorunun sahibi oldu.

Çalışmalarını LVZZ Fitness’ta sürdüren Ata Ulufer, burada Kent Haber’e yaptığı açıklamada “Bu şampiyona bir ağırlık kaldırma Dünya kupasıydı. Ukrayna’nın Kiev kentinde yapıldı. Dünya rekoru en son 2014 yılında Arjantinli Hernan Frette tarafından kırıldı. Ben de o rekorun üzerine kendi yaş kategorim ve kilomda toplamda 55 kilo koyarak rekorun yeni sahibi oldum” dedi.

Gelecekte kendisini geliştirerek Dünyada herkesin tanıdığı bir sporcu olmak istediğini söyleyen Ulufer, “Ayrıca Türkiye’de bu sporu daha çok tanıtabilmek istiyorum. Bu spor Bodrum’da çok bilinen bir spor değil. Bodrum’da tek başımayım diyebilirim. Türkiye genelinden Ukrayna’ya 20 kişi gittik. Benim kategorimde Sırp, Rus, Ukraynalı ve Azeri olmak üzere 5 yarışmacı vardı" dedi.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30