17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
VI. SLOW FOOD TOPRAK ANA GÜNLERİ BAŞLIYOR
Tarih: 06/12/2018
Kaynak: Kent Haber
VI. SLOW FOOD TOPRAK ANA GÜNLERİ BAŞLIYOR
Yaveş Gari Bodrum Birliği tarafından Bodrum Belediyesi’nin destekleriyle düzenlenen VI. Slow Food Toprak Ana Günleri ve Yerli Malı Haftası 11-14 Aralık tarihleri arasında Bodrum’da gerçekleştirilecek.

Bu yıl 6’ıncı gerçekleştirilecek etkinlikler kapsamında, Onkoloji Uzmanı Dr. Yavuz Dizdar Bodrum’daki çeşitli okullarda “Yerel ve sağlıklı beslenme ya da fast food” seminerleri verilecek, Bodrum Pazaryeri’nde tarhana çorbacı ve peksimet dağıtılacak.

Yaveş Gari Bodrum Birliği tarafında yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bodrum Belediyesinin işbirliği ile bu yıl 6.sını gerçekleştireceğimiz VI. Toprak Ana Günleri ve Yerli Malı Haftası yine okullarda “Yerel Beslenme ya da fast food” seminerleri ile sürecek. 10 okulda toplam bin 200 gence ulaşacağımız eğitimlere ek olarak 14 Aralık Cuma günü saat 10:00’da Bodrum Merkez Pazar Yerinde Bodrium otel desteği ile göceli tarhana çorbası ve Bodrum gemici peksimeti Slow Food Yavaş Gari Bodrum Birliği gönüllülerince ücretsiz olarak dağıtılacaktır. Sizleri Yazar ve Onkolog Dr.Yavuz Dizdar ile tanışmaya, sıcacık bir çorba içmeye, yerel çiftlerimizle tanışmaya, kaybolmakta olan lezzetlerimizi canlandırmaya bekliyoruz.”
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30