17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
FLAŞ. FLAŞ.FLAŞ. CHP'NİN BÜYÜKŞEHİR ADAYI OSMAN GÜRÜN!
Tarih: 06/12/2018
Kaynak: Kent Haber
FLAŞ. FLAŞ.FLAŞ. CHP'NİN BÜYÜKŞEHİR ADAYI OSMAN GÜRÜN!
Cumhuriyet Halk Partisi Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı'nı açıkladı. 31 Mart 2019 Yerel seçimlerinde CHP'nin Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı Dr. Osman Gürün oldu.

Aralarında Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon'un da bulunduğu 4 ismin aday adayı olduğu CHP'de merakla beklenen açıklama yapıldı. Mevcut başkan Dr. Osman Gürün 2019 yerel seçimlerinde bir kez daha CHP'nin adayı olarak yarışacak. CHP'de Gürün ve Kocadon dışında, Oral Karakaya ve Nurettin Demir de büyükşehir belediye başkan aday adayı olmuştu.

CHP'NİN BELLİ OLAN İLÇE BAŞKAN ADAYLARI

CHP Parti Meclisi toplantısında Muğla'nın bazı İlçe Belediye Başkan Adayları da belli oldu. Adaylıkları kesinleşen isimler şöyle;

Dalaman; Muhammed Şaşmaz, Datça; Gürsel Uçar, Kavaklıdere; Kenan Ay, Menteşe; Bahattin Gümüş, Milas; Muhammed Tokat, Ula; Ümit Karaaslan.

Açıklanan listede Fethiye, Bodrum, Marmaris, Yatağan, Seydikemer, Ortaca ve Köyceğiz bulunmuyor.

MUĞLA SİYASETİ KIZIŞIYOR...

Öte yandan Kent Haber'in siyasi kulislerden edindiği bilgilere göre; CHP ve İYİ Parti Muğla'da ittifak konusunda anlaştı. Taraflar arasında detaylarla ilgili görüşmeler devam etmekle birlikte, İYİ Parti'nin büyükşehirde aday çıkarmayarak CHP adayını destekleyeceği netleşti.

İttifak konusundaki bir diğer önemli görüşme trafiği de Ak Parti ve MHP arasında sürüyor. Siyasi kulislerde Ak Parti'nin Muğla'da aday çıkarmayacağı ve MHP'nin adayını destekleyeceği konuşuluyor. AK Parti'nin geçtiğimiz hafta salı günü yapılan grup toplantısında Muğla adayı olarak Dr. İskender Gencer'in açıklanması beklenirken, son dakikada bu açıklama iptal edilmişti. Siyaset kulislerinden gelen son bilgilere göre, bugün 14 belediye başkanını daha açıklayan Ak Parti'de, Muğla adayının hala açıklanmamış olması MHP ile ilgili jest iddialarını güçlendirdi. Kent Haber, Cumhur İttifakı'nın, CHP'den aday adayı olan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon'a da MHP'nin adayı olması için teklif getirdiği bilgisine ulaştı. İlk etapta bu teklifi teşekkür ederek kabul etmeyen Kocadon'un, CHP'nin Gürün'ü açıklamasının ardından bir kaç gün içerisinde Ankara'ya giderek görüşmeler yapacağı iddia ediliyor.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
sinan ünal
25/01/2019
Kocadon olmasın
5 yılda Bodruma hizmet etmeyen , vatandaşa randevu vermeyen belediye başkanı nasıl sosyal demokrat olabilir.
Cumhur Doksan
06/12/2018
KOCADON OLMASINDA KiM OLURSA OLSUN
En azından okumuş biri Sn Osman Gürün. Kişisel hırsları olmayan biri. Bodrumda Toplu Taşımacılıkta bir devrim yaptı Belediye Otobüslerini hizmete sunarak.Mehmet Kocadon'nun şahsi hırslarına rağmen. Yaşlı Annem ve Babam bu hizmetten faydalanıyorlar. Sn Osman Gürün beyfendiye başarılar diliyorum.Nevarki Kocadon bu, kişisel hırsları olan çiğ biri, dönekliğin sonu yoktur,gider kendini iyi parti Cumhur ittifakına yamandırmazsa eğer hiç şaşırmam.Sonuçta geçmişini biliyoruz Kocadonun.
objektif bakış
06/12/2018
chp zihniyeti bu
hiç bir anlamda özellikle bodrumun ihtiyaçlarına cevap veremeyen bir başkanı tekrar aday göstermek neyin nesi.gelelim seçmene atarlar tutarlar gene de gider bu adama oy verirler .soruncada atatürkün partisine verdim derler.ama yapacak bişey yok chp zihniyeti değişir mi değişmez tabiki.akp ye oy verenlere koyun derler ama iş onlara dönünce aydın geçinirler nasıl bir kafa hizmet vermeyen bir partinin adayını her dönem seçmek anlamış değilim.onun için herkes hak ettiği gibi yönetilir yapacak bişey yok .geçmiş olsun MUОLA
Necmi Kadar
06/12/2018
Kim Olacaktı ?
Bodruma seçilecek olan Belediye başkanı ve Osman GURUN uyumlu calışıp Bodruma hizmet versinler.Kocadon surekli Büyüksehirle atışdı durdu.Halka hizmet lazım konfor lazım.Hiç kimse koltugu sahsi kaprisleri için kullanamz.
kemal Gencay
06/12/2018
KOCADONDAN KURTULDUK
MUОLANIN GÖZÜ AYDIN !!!
Bodrumlu4848
06/12/2018
KAYBETMEYE MAHKUM
Son 5 yılı unutmadık. Sakın oy istemeye gelme Bodrum'a Osman Bey... Muğla'da CHP'ye oy yok bu seçim. inşallah merkez,Muğla'da yaptığı yanlışı Bodrum'da yapmaz da Taner Uslu' yu seçerek Muğla sınırları içinde doğru bir hareket yapar.
Nurettin Gokkaya
06/12/2018
Ne yaptı
Bu sene Bitez ve aşağı konacığı kerbela etti bu gitsin doktorluk yapsın oy yok bu toplu taşımayı ranta teslim edene
Bodrumlu
06/12/2018
Oy yok
Bodrumdan osman gurune oy yok yazıklar olsun chp genel merkezine
Mahmut
06/12/2018
CHP kaybetmek için
Elinden geleni yapıyor.... 15 gün suyun olmadığı bodrum 5 yıl daha üvey evlat muhamelesi görmeye devam eder....
Can
06/12/2018
Oy istemeye gelme bodruma
Sayın gürün hangi yüzle bodrumdan oy isteyecek

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30