17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
FETHİYE'DE HAYVANSEVERLER SOKAĞA ÇIKTI!
Tarih: 04/12/2018
Kaynak: Kent Haber
FETHİYE'DE HAYVANSEVERLER SOKAĞA ÇIKTI!
Fethiye'de iki sokak köpeğinin zehirlenerek öldürüldüğü haberini alan hayvanseverler sosyal medya üzerinden örgütlenerek, Foça Mahallesi'nde toplandı. Zehirleyen kişi veya kişileri protesto eden hayvan severler, ellerinde "Sevmiyor olman öldürmeni gerektirmez", "Katilimi bulun", "Hayvanlara eziyete hayır", "Doğanın dengesi hayvanlarla korunur" yazılı pankartlarla köpeklerin ölü bulunduğu alana karanfil bıraktı.

Foça Mahallesi'nde iki sokak köpeği kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından zehirlenerek öldürüldü. Öldürülen köpekler sabah saatlerinde olay yerinden alınarak kliniğe götürüldü. Yapılan müdahalelerin ardından öldüğü belirlenen köpekler hayvan mezarlığına gömüldü.

Konuyla ilgili açıklama yapan HAYED başkanı Gökçen Gökmen Bayram,"Maalesef çok üzücü bir olay üzerine burada toplanmış bulunuyoruz. İki sokak canımız dün sabah zehirlenmek suretiyle buradan alındı. Söylenecek bir söz yok. Bu olayı yapanlar için Fethiye Belediyesi konu hakkındaki suç duyurusunu savcılığa resmi olarak yapmıştır. Biz de HAYED olarak her türlü desteği vereceğiz. Burada yaşayan diğer sokak hayvanları için, desteğimizi göstermemiz ve bir arada olmamız gerekiyor. Hepinize geldiğiniz için teşekkür ederim" diyerek olayla ilgili üzüntüsünü gözyaşları içinde dile getirdi.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30