17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
VATANDAŞIN ZARARINI BELEDİYE KARŞILAYACAK!..
Tarih: 20/11/2018
Kaynak: Kent Haber
VATANDAŞIN ZARARINI BELEDİYE KARŞILAYACAK!..
Pazar gecesi meydana gelen sel felaketinde zarar gören vatandaşların zararlarını tespit etmek amacıyla belediye ekipleri görevlendirilirken, evleri zarar gören vatandaşların zararının Bodrum Belediyesi tarafından karşılanacağı açıklandı.

Bodrum Belediye Başkanı Kocadon Belediye ekiplerinin mağdur olan vatandaşları tek tek dolaştıklarını ve vatandaşların zararlarını tespit ettiğini ifade ederek, vatandaşın zararını belediyenin karşılayacağını açıkladı. Başkan Kocadon; “Hasar daha ziyade bazı evlerde olmuş. Evlerde meydana gelen hasarı neyse onun hepsini karşılayacağız. Televizyon, buzdolabı, yatağı, koltuk, ev eşyası neyse vatandaşımızın hasarını karşılayacağız. Araç sahiplerini de yağmur öncesi uyardık. Dere yataklarına araçlarınızı park etmeyin diye. Araçlarını dere yataklarına bırakmasalardı büyük zarar görmeyeceklerdi. Tespitlerimize göre 11 ev zarar görmüş. Bazı dükkanlara da yağmur suları girmiş çıkmış ancak zarar vermemiş. Vatandaşınız böyle havalarda araçlarını dere yataklarına park etmese o araba gelip köprünün ağzını, rögar ağzını kapatmayacak. Biz anons etmemize rağmen ısrarla aynı yere park ediyor. O sokakları biz zaten altyapı ve üstyapı çalışmaları için kazıyorduk“ dedi.

ÖZMEN; "DERE YATAKLARININ BAŞTAN ELE ALINIP KESİN ÇÖZÜME ULAŞMASI LAZIM"

Ak Parti Bodrum ilçe Başkanı Ömer Özmen de selden mağdur gören vatandaşları ve muhtarları ziyaret ederek bilgi alıp geçmiş olsun dedi.

Özmen, Bodrum yarımadasında vatandaşların yaşanan sel olaylarından mağdur olmaması için dere yataklarında önlemler alınması için Ak Parti olarak bentler yapılması için geçtiğimiz yıl çalışmalara başladıklarını ve bu çalışmaların devam ettiğini açıkladı.

Özmen, Bodrum merkezdeki Gökçeler dere yatağında bent yapılması için de çalışmaların hızlandırıldığını söyledi. Özmen, Dere yataklarına bent yapılmasının da yeterli olmadığını belirterek “Özellikle bu yol olan dere yatakları var. Bunların baştan ele alınıp kesin bir çözüme ulaşması gerekiyor. Şehir içindeki yol olarak kullanılan eski derelerde yağmur suyu drenaj sistemlerinin yenilenerek yeterli seviyeye getirilmesi ve belediye ekipleri tarafından sık sık temizlenmesi lazım” dedi.

TOSUN; "AFETLER KADER DEĞİL!"

İYİ Parti Mahalli İdareler Başkan Yardımcısı Mehmet Tosun'da önceki gün İYİ Parti İlçe yöneticileriyle birlikte selde en çok hasarın yaşandığı Bodrum Dere Sokak, Kumbahçe ve Torba Mahalleleri'nde vatandaşları ziyaret ederek, geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Vatandaşlarla yaşadıkları hakkında görüş alışverişinde bulunan Tosun, doğal afetlerin kader olmadığını ifade ederek, Bodrum'un altyapı sorunlarının planlı bir çalışmayla hızla halledilebileceğini ve yaşanan bu olumsuzlukların minimuma indirilebileceğini vurguladı.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
mmettr
23/11/2018
Bir Bodrumumuz var
Bu sabah Umurça Mahallesi Carrefour önündeki çukura bir araç öyle bir girdi ki tekerleklerleri yerden kesildi. Ama Belediye Sanayi Sitesinin yanındaki kaldırımları yenilemekle meşgul. ޞu anda Bodrum'un her yeri dökülüyor.
Mustafa
21/11/2018
YALANNNN ev gezmişler ha
kimse sizden yardım beklemiyor başkan siz görevinizi yapın derelerin önünü açın alt yapıya bakın. Büyük şehirle papaz olmuşsunuz cezasını biz çekiyoruz. Evleri gezmişler Belediyeden bir Allah ın kulu gelmedi ya bize Yangı sokak 40 numara adam olan gelsin
Hasan
21/11/2018
Tosun hiçbişey yapamaz
Tosun gibi adayların selden seçim malzemesi çıkararak propaganda yapmasını kınıyorum.inşallah bir daha sizi başkan olarak görmeyiz ama olurda başkan olursanız bodrumu çok daha büyük sorunlarla bırakırsınız.dürüst siyaset yapın.kim olursanız olun dürüst olun.
ali
20/11/2018
nasıl yani
Nasıl yani belediye yıllarca hemen hemen 2 senede bir ve hep aynı yerde oluşan sel felaketine önlem almayacak çoğu dere yatağını rant a çeviren sel madurlarının zararını Bodrumda yaşayan insanlara götürmesi gereken hizmetlerden kısıtlama veya işçisine maaş vermeyerek zarar mı karşılıyacak !! Başkan ve yardımcıları boş beleş işlerle uğraşıp durdular yıllarca aldıkları rant tan ödesinler sorun yok bence !!
macit altan
20/11/2018
VATANDAޞIN ZARARINI BELEDiYE KARޞILAYACAKMIޞ BRAVOOO ALKIޞ
VATANDAޞIN ZARARINI BELEDiYE KARޞILAYACAKMIޞ BRAVO ALKIޞ TEBRiKLER BÜYÜK BAޞKAM ACABA DERE YATAKLARINA EV YAPILIRKEN ALKIN NERDEYDi ? MAL KAYBI TELAFi EDiLiR HADi CAN KAYBI YAޞANSAYDI ? VEBALiNi ÖDEYEBiLEK MiYDiN ACABA ? MERAK EDiYORUM

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30