17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
CANLARINI ZOR KURTARDILAR!..
Tarih: 18/11/2018
Kaynak: Kent Haber
CANLARINI ZOR KURTARDILAR!..
Bodrum’da sabaha karşı yaşanan selde evlerini su basan bazı vatandaşlar kendilerinin ve yakınlarının canlarını zor kurtardı.

Bodrum’da gece saatlerinde başlayıp sabaha kadar süren sağanak yağış, ortalığı savaş alanına çevirirken pek evi, işyeri ve oteli su bastı. O saatte uykudan selle birlikte uyanan vatandaşlar canlarını zor kurtardı.

KENT HABER GÜNDEME GETİRMİŞTİ!

Kent Haber’in tıkanık künk nedeniyle geçtiğimiz yıl defalarca gündeme getirdiği Yokuşbaşı Mahallesi Ninni Harım Sokak’taki dere kenarındaki istinat duvarı sele dayanamayınca yıkıldı. Sel Suları dere kenarındaki evlere girdi. Uykusundan uyanıp ne olduğunu anlayamayan mahalle sakinleri ise yakınları ile birlikte kendilerini evlerinden dışarı zor attı. Su basan evlerdeki eşyalar ise kullanılamaz hale geldi.

ÇOCUKLARI ZOR KURTARDIK

Evi su içinde kalan Haldun Çolak isimli vatandaş, basın mensuplarına yaptığı açıklamada yaşadıklarını şu sözlerle anlattı:

“Saat 05.00 sularında yan taraftaki duvar patladıktan sonra sel suları direk içeri girdi. Evden çocukları zor çıkardık. Evdeki eşyalar kullanılamaz hale geldi. Gördüğünüz gibi. Gece çok zor geçti.”

BELEDİYE ANCAK ANONSLA UYARIYOR

Aynı sokakta yaşayan İzzet Akkaya ise tepkisini şu sözlerle dile getirdi:

“Ne söyleyebilirim ki. Belediye ancak vatandaşı uyarıyor. Şiddetli bir yağmur yağacak diye anons yapıyorlar. Biz belediye çalışanı değiliz ki. Bunun önlemini bizim mi almamamız lazım. Dere yataklarının, mazgalların temizlenmesi lazım. Gece çoluğu çocuğu alıp canımız zor kurtarabildik. Başka neler diyebilirim ki. Evde kullanabileceğimiz eşya kalmadı. Dün yeni klima aldık, kullanamadan gitti. Kurulmadı bile. Bir saat kullanmadan 4 bin TL çöp.”

ŞUANDA NE KALACAK YERİMİZ VAR, NE DE GİYECEK ELBİSELERİMİZ VAR

Selde komşularının uyarmasıyla boğulmaktan kurtulan Cafer Aykutalp ise yaşadıklarını şöyle anlattı:

“Ben uyuyordum. Komşularım kapıya vura vura beni uyandırdılar. Uyandığımda su dizlerime kadar geliyordu. Kapıyı açmaya çalıştım açamadım, kolu elimde kaldı. Daha sonra mutfak penceresinden çıkabildim. Çıkarken su göğsüme kadar yükselmişti. Evde hiçbir şey kalmadı. Nüfus cüzdanım dahi yok. Elbiselerimi bana komşum verdi. Bu saate kadar da hiçbir yetkili gelmedi. Nereyi arıyorsam başka yere yönlendiriyorlar. En son itfaiye geldi. Şu anda suyu çekiyor. Ama şu anda ne kalacak yerimiz var, ne de giyecek elbiselerimiz var. Evin içerisi savaş alanı gibi. Bir tane dahi çay kaşığı yok. Buzdolabı televizyonun üzerinde, bilgisayar onu üzerinde. Bir çarşaf dahi temiz değil. Bu saate kadar da geçmiş olsun diye arayan soran yok. Terk edilmiş durumdayız.”

Geçtiğimiz yıl tıkanıklığı nedeniyle gündeme getirdiğimiz künkte ise Muğla Büyükşehir Belediye ekiplerinin ise çalışma başlattığı görüldü.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
mmettr
19/11/2018
Bir Bodrumumuz var
Doğa bir kez daha uyarısını yaptı. ޞimdi sıra seçmende. Marta O kişiyi bu kişiyi değil, iş yapacak adamı seçmezsen seneye ve sonrasında bunlar yine yaşanır hiç şikayet hakkın olmaz.
Vecihi Konuşuyor
18/11/2018
DEMEK Ki NEYMiޞ
Fahiş paralara satılan ve kiralanan Bodrum evleri aslında bu para etmez. Bir evin değerinin büyük çoğunluğu o evin kapısı penceresinden kaynaklanmaz.Alt yapı ve yaşamaya elverişlilik en mühim konulardır.Devlet el atsın artık bu konulara. Belediyecilik de "Ekipleri yönlendiriyoruz bla bla" bant kaydı dinletmek değildir. Saygılar herkese geçmiş olsun.

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30