17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
AFET KOORDİNASYON MERKEZİ OLUŞTURULDU
Tarih: 18/11/2018
Kaynak: Kent Haber
AFET KOORDİNASYON MERKEZİ OLUŞTURULDU
Bodrum'da gece saatlerinde yaşanan su baskınlarının ardından Bodrum Kaymakamlığı bünyesinde Afet Koordinasyon Merkezi oluşturuldu.

Meteoroloji yetkililerinden alınan bilgiye göre 18.11.2018 gece saatlerinde başlayan yağmur sırasında Bodrum bölgesine metrekareye yaklaşık 150 kilogramdan fazla yağış düştüğü ifade edildi.

Yağmurun başladığı ilk andan itibaren Bodrum Belediyesi ekiplerinin, sahada çalışmalarını sürdürdüğü bildirildi.

Bodrum Kaymakamlığı bünyesinde oluşturulan kriz masası koordinasyonuyla gelen şikayet ve talepler de kayıt altına alınarak vatandaşların mağduriyetleri giderilmeye çalışılıyor.

Bodrum Belediyesinden yapılan açıklamada “Yağışla birlikte Bodrum Belediyesi Çözüm Masasına vatandaşlar tarafından yaklaşık 150 şikayet iletildi. Bodrum Belediyesi ekipleri, bu şikayetlerin büyük kısmını çözerken, bir kısmını da ilgili kurumlara yönlendirdi. Yağışın başladığı saatlerden itibaren Bodrum Belediyesi Fen İşleri, Temizlik İşleri, Park Bahçeler, Zabıta ve Destek Hizmetleri Müdürlüğü ekiplerinin tamamı göreve çağrılarak sahada çalışmaya başladı. Bodrum Belediyesi ekipleri ayrıca Muğla Büyükşehir Belediyesi MUSKİ ve itfaiye ekipleri ile koordinasyon halinde sorunları gideriyor” denildi.

Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Taner Uslu, "Yağmurun ilk başladığı saatlerden itibaren ekiplerimiz ile birlikte sahada çalışmaya başladık. Tabi kısa sürede metrekareye 150 kilogram yağış düşünce, bazı dere yataklarında su taşkınları yaşandı. Ekiplerimiz, vatandaşlarımız mağdur olmasınlar diye gece saat 1’den itibaren iş makinalarıyla çalışmaya devam ediyorlar. Bodrum Kaymakamlığımız, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanımız, Bodrum Belediyesi ekiplerimiz koordinasyon halinde vatandaşların mağduriyetini gidermek için ve hasar tespiti yapmak için sahadalar" dedi.

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
Cumhur Doksan
18/11/2018
Yazın Rakı viski masalarından kalkmadılar.
Başkan Kocadon ve Yardımcıları, yazın bir geceden öbür geceye, Rakı balık masalarından viski masalarına koşturup durdular. Ağutos böceği gibi yazın saz çaldılar. ޞimdi utanmadan sel felaketinde vatandaşa şov yapıyorlar. Alt yapı sıfır, ıslah çalışması yok. Çöp Çamur Her yer Çukur. Sanki benim arabamın sevisini belediye yaptırıyor. Devletin size tanıdığı imkanları har vurup harman savurdunuz. Utanmadan Belediye Otoparklarunda Yarım saate 10 TL para alıyorsunuz.Devlet size bu görevi verirken HIRSIZLIK yapın demedi. Size verilen OYLAR ZEHiR ZIKKIM HARAM OLSUN.

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30