17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
ATIK GETİRME TESİSİNİN YERİ DEĞİŞİYOR!
Tarih: 16/11/2018
Kaynak: Kent Haber
ATIK GETİRME TESİSİNİN YERİ DEĞİŞİYOR!
Bodrum Belediyesi'nin Konacık Gazderesi Mevkiinde faaliyet gösteren 1. Sınıf Atık Getirme Tesisi'nin yeri değişiyor.

Konacık Mahallesi Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi üzerinde, konut alanlarıyla iç içe bulunan bir arazide Katı Atık Getirme Tesisi için inşaat çalışmaları başladı. Yaklaşık bir dönüm üzerine inşa edilecek tesiste, zemin çalışması yapılıp duvar örülmeye başlandı.

1. Sınıf Atık Getirme Merkezi, vatandaşların kâğıt, plastik ambalaj, ahşap, metal, demir ya da cam atıklarının merkezde ayrıştırılarak bertaraf edilmesini sağlıyor. Vatandaşlar atıklarını merkeze getiriyor ve ilgili personel atıkları ayrıştırarak kaynağında geri kazanıma ve/veya bertarafa gönderilmek üzere biriktiriyor.

Yeni kurulacak tesisin hemen yanında bulunan sitenin sakinleri ise durumdan kaygılı. Evlerinin yanına yapılacak tesisin koku ve kötü görüntüye sebep olacağını ifade eden vatandaşlar, tesisin ikametlerden uzak bir yere yapılmasını istiyor.

YETKİLİLER KAYGIYA GEREK OLMADIĞINI SÖYLÜYOR...

Bodrum Belediyesi'nden edinilen bilgilere göre ise atık getirme tesisinin mevzuat gereği halka yakın olması gerektiği ve tesise çöpün dışında her şey getirilebileceği belirtildi. Modern şekilde inşa edilecek tesisin herhangi bir koku veya kötü görüntüye sebep olmayacağı belirtilirken, tesisin vatandaşı memnun edecek şekilde tasarlandığı ifade edildi. Bu ana tesisin dışında vatandaşın atıklarından daha kolay kurtulması için bu sistemin mobillerinin de hayata geçirileceği kaydedildi.

Öte yandan Kent Haber, çevrede yaşayan vatandaşların konuyla ilgili hukuki girişimlerde bulunmaya hazırlandıkları bilgisine de ulaştı.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
Berkay
16/11/2018
ޞaheser
Bravo Belediye yönetimine.. Beş senede yapılan en büyük eser.. Tebrik eder, başarılarının devamını dilerim.
ޞerife
16/11/2018
Bodrum finişe doğru
Tek kelimeyle komedi. Allah aşkınıza bir dönüm yerde şehrin göbeğinde ne katı atık tesisi ya.. Dalga mı geçiyorsunuz.Sekiz belediye başkan aday adayından bu konuyla ilgili bir görüş duymak istiyorum. Göreve geldiğiniz taktirde sizde böyle mi olacaksınız? Halkta karşılığı olmayan işler mi yapacaksınız yoksa adınızdaki Halk'ı hatırlayacak mısınız? Durun ben söyleyeyim hiçbirinizin bundan haberi yoktur.Hepiniz partimizin ipine sarıldınız her gece rüyalarınızda Bodrum belediye başkanı olma hayali ve alkışlar var..Başkanım sen bitanesin nidaları var. Bodrum umurunuz da değil.

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30