17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
CHP'NİN AÇIKLAMALARINA AK PARTİ'DEN YANIT GELDİ...
Tarih: 16/11/2018
Kaynak: Kent Haber
CHP'NİN AÇIKLAMALARINA AK PARTİ'DEN YANIT GELDİ...
Ak Parti Bodrum İlçe Başkanı Ömer Özmen, CHP’lilerin dün yaptığı basın açıklamasına yanıt vererek, “Bodrum’u yaklaşık 25 yıldır yönetip, bugüne kadar taş üstüne taş koymayan CHP’nin bu açıklamaları bizleri gülümsetmekten öteye geçmiyor” dedi

CHP Bodrum İlçe Örgütü üyelerinin dün Bodrum–Yalıkavak Tünel ve Duble Yol projesi, yapımına 2017 Ocak ayında başlanan Bodrum Devlet Hastanesi yeni hizmet binası ile Bitez’de uzun zamandır yapım aşamasında olan Gençlik ve Spor Merkezi ile ilgili basın açıklaması yapmıştı.

CHP’lilerin yaptığı açıklamaya yanıt veren Ak Parti Bodrum İlçe Başkanı Ömer Özmen, kamuoyunun yanlış ve eksik bilgilendirilmesini ortadan kaldırmak için bazı açıklamaları yapmak ihtiyaç olmuştur diyerek, şunları söyledi:

“CHP’nin basın açıklamasındaki tek doğru bilgilendirmesi yolun 7 km olduğudur. Bu 7 km’nin 1.4 km’lik bölümü duble yol olarak tamamlanmıştır. Tünel olan bölümünde 40’ın üzerinde şahıslara ait parselle ilgili kamulaştırma davaları devam ediyor. Bugüne kadar az sayıda dava sonuçlanmıştır. Dava devam ederken ilgili parsellerin sahiplerinden muafakatname alma konusunda görüşmeler yapılmıştır. İzin alınamayan vatandaşlardan dolayı dava sonuçları beklenmektedir."

Özmen, 1.4 km’lik bölümün dışında kalan yol içinde Bodrum Belediyesine atıfta bulunarak "Bodrum Belediyesi ilgili yol için yapması gereken imar değişikliği tamamlanmadığından, maalesef ki Karayolları Genel Müdürlüğü işini yapamaz haldedir. Karayollarından kaynaklanan herhangi bekleyiş söz konusu değildir” dedi.

Bodrum Devlet Hastanesi için ilk kazmanın Ocak 2017 Tarihinde vurulduğuna dikkat çeken Özmen “Devlet Hastanesi inşaatının durması söz konusu değildir. Şantiyede çalışmalar devam etmekle birlikte, teknik şartname koşulları paralelinde iş devam ediyor. Bu süre aşılırsa ihale kanunu dahilinde cezai maddeleri bellidir. Biz işin takipçisiyiz. Bakanlığımızdan kaynaklanan bir gecikme yoktur. Geçen hafta Sağlık Bakanlığı’nda İl Sağlık Müdürümüz ve Bodrum Devlet Hastanesi Başhekimimizin katılımıyla yapılan toplantıda, yaklaşık 12 Milyon liralık malzeme alımı planlaması yapılmıştır. Ödenek sıkıntısı söz konusu değildir” İfadelerini kullandı.

Başkan Özmen, yeni Bodrum Devlet Hastanesinin otopark ihtiyacına istinaden Orman Bakanlığından 7 dönüm arazi tahsisinin yapıldığını ancak hastanenin kanalizasyon bağlantı hattı ile ilgili Muğla Büyükşehir Belediyesine yapılan başvurunun üzerinden 19 ay geçmesine rağmen hiç bir işlem yapılmadığını iddia ederek şunları söyledi;

“Bu tahsisle 221 araçlık ilave otopark alanı oluşturularak projeye eklenmiştir. Bu ilave 7 dönüm ile yeni hastanemizin kullanım alanı 54 dönüme çıkarılmıştır. Kısacası biz hükümetimizin Bodrum’da devam eden her yatırımını yakından takip ediyoruz. CHP’li Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin yeni devlet hastanemizin altyapı hizmetlerini ilgilendiren Muğla İl Sağlık Müdürlüğümüzün 9 Mart 2017 tarihli yazısında ifade ettiği, kanalizasyon bağlantı hattı ile bağlantı noktasından sonra şehir yağmur suyu drenaj hattı bulunmaması konularının Muğla Büyükşehir Belediyesince değerlendirip, çözümlenmesi talep edilmiştir. Fakat talep üzerinden 19 ay geçmesine rağmen sonuç alınamamıştır.”

Özmen, 2014 yılı Kasım ayında ihale edilen Bodrum Gençlik Merkezi ve Spor Salonuyla ilgili olarak da, “Yüklenici firmanın 25 ve 26 Maddelerdeki teslim süresiyle ilgili sorumluluklarını yerine getirememesi ve yüklenicinin ani vefatıyla iptal edilmiş olup, 09 Temmuz 2018 tarihinde yeni yüklenici firmayla sözleşme imzalanmıştır. Halihazırda Bodrum Gençlik Merkezi ve Spor Salonumuzun fizik gerçekleşmesi %80 olup, yaklaşık 4 ay içerisinde tamamlanması planlanmaktadır. CHP’nin iddialarıyla gerçek arasındaki farkı kamuoyunun dikkatine sunuyorum” dedi.

Ak Parti Bodrum İlçe Başkanı Ömer Özmen, açıklamasının sonunda Bodrum’un yerel yönetimlerden kaynaklanan kronikleşmiş sorunlarına dikkat çekerek şunları dile getirdi:

"Yıllardır arıtmaları çalıştıramayan ve Bodrum’un foseptiğini denize deşarj eden, çöplük yangınları sorununu çözemeyen, Bodrum Halkına metan gazı solutan, trafik problemi karşısında çaresiz kalan, yağmur suyu ve drenaj sistemini kurmayı beceremeyen, personel ücretlerini ödeme yeteneğini kaybeden ve maalesef ki yerel yönetimi elinde tutan CHP örgütünün, kendi yetersizliklerini ve iş bilmezliklerini örtme çabası, AK Parti Hükumetinin başarılı icraatlarını ortadan kaldırmaz. Bodrum’da hayata geçirdiğimiz ve gerçekleştirmek üzere olduğumuz hizmetlerimizle ilgili eleştiri yapacak son kurum, CHP Bodrum İlçe Örgütüdür” dedi.

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
Latif
17/11/2018
14 YIL ve 16 YIL
Öncelikle CHP yaklasik 25 YILDIR Bodrum'u yönetmiyor.14 YILA tekabül eder.ANAP ve DP dönemlerinide CHP'ye yazmayınız.Kaldi ki 16 YILDIR ülkeyi yöneten AKP'den de bir farki olmadigi kabul edilebilir.
Keriman
16/11/2018
politik
ikinizinde birbirinizden farkı yok.. Hepimizi apolitik yaptınız..
köygöçüren
16/11/2018
chp kafası
40 yıldır yol problemini çözemeyen sokakları fosseptik kokan bir chp hiç konuşmasın..

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30