17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
CHP'LİLERDEN TAMAMLANAMAYAN 3 PROJE İÇİN BASIN AÇIKLAMASI
Tarih: 15/11/2018
Kaynak: Kent Haber
CHP'LİLERDEN TAMAMLANAMAYAN 3 PROJE İÇİN BASIN AÇIKLAMASI
CHP Bodrum İlçe Örgütü üyeleri, Bodrum'da önceki yıllarda yapımına başlanan ancak ortaya çıkan çeşitli sorunlar nedeniyle ya tamamen duran, ya da çalışmaların çok yavaş ilerlediği 3 proje hakkında bir basın açıklaması yaptı.

Bodrum-Yalıkavak Yolu’nda yapılan basın açıklamasında, yapımına yaklaşık 2 yıl önce başlanan ancak bir yıl önce çalışmaların tamamen durduğu Bodrum–Yalıkavak Tünel ve Duble Yol projesi, yapımına 2017 Ocak ayında başlanan Bodrum Devlet Hastanesi yeni hizmet binası ile Bitez’de uzun zamandır yapım aşamasında olan Gençlik ve Spor Merkezi’nin inşaatlarının durduğuna dikkat çekilerek, Bodrum için acil ihtiyaç olan bu 3 projenin hayata geçirilmesi ve sonuçlandırılması istendi.

Açıklamaya İlçe Başkanı Halil Karahan, Bodrum Belediyesi Aday Adayları Recai Seymen, Ali Öztürk, Refik Ülgen, Mustafa Saruhan ile çok sayıda partili katıldı. Ellerinde ‘Canımızı Yol’da Bulmadık’, ‘Külliye Değil, Hastane, Yol İstiyoruz’, ‘Vergilerimizin Karşılığı Yol-Hastane İstiyoruz’ yazılı dövizler taşıyan partililer, çeşitli sloganlar attılar.

Polis ekiplerinin geniş güvenlik önlemleri altında yapılan basın açıklamasını okuyan İlçe Başkanı Halil Karahan, şunları söyledi:

“Bugün burada güzel Bodrumumuzda yarım kalmış elzem yatırımlar hakkında, kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla bir araya gelmiş bulunuyoruz. Şu an bulunduğumuz konum bu anlamda en önemli noktalardan biridir. Hepimizin bildiği gibi, 2015 yılında Karayolları tarafından yapımına başlanan tünel ve duble yol çalışması, uzun bir zamandır durdurulmuş durumdadır. 2 yıl içerisinde bitirilmesi planlanmış olan bu yolun yapımına; öğrendiğimize göre, yol güzergahı üzerinde bulunan bazı otel arazilerin kamulaştırma kararları sonuçlandırılmadan, muhtemelen seçim öncesi yatırım, olarak, apar topar başlanmış ve neticesinde konu yargıya intikal etmiştir. Toplamda 7 kilometrelik yol çalışması, bugün maalesef gördüğünüz durumdadır ve halkımız burada güvenle seyahat edememektedir. Geçtiğimiz hafta içinde, Muğla milletvekilimiz sayın Süleyman Girgin'in bu konuda, Karayolları Genel Müdürü Sayın Abdulkadir Uraloğlu ile yapmış olduğu görüşmede, kamulaştırma çalışmalarının 2019 yılında yapılacağı ve yolun 2020 yılında tamamlanabileceği bilgisini edinmiş bulunmaktayız. Gerekçe kaynaksa yaratılmalı, arazı sahipleri mağdur edilmeden hızla kamulaştırma işlemleri gerçekleştirilmeli ve burası halkımızın hizmetine sunulmalıdır.”

YENİ DEVLET HASTANESİ VE GENÇLİK SPOR MERKEZİ

Sözlerinin devamında 150 Yataklı Yeni Devlet Hastanesi ve Gençlik ve Spor Merkezi ile ilgili açıklamalar da yapan Karahan, sözlerine şöyle devam etti;

“Öte yandan, yine hepimizin bildiği gibi Bodrumumuzun artan nüfusunun sağlık ihtiyacını karşılamak üzere yapımına başlanan devlet hastanesinin inşaatı da durdurulmuş olup, 4 aydır hiç bir çalışma yapılmamaktadır. Yani devlet hastanesi inşaatı da şu anda durmuştur. Keza yine, 7-8 senedir süren Bitez Mahallemizdeki Gençlik Merkezi’nin inşaatı da 4-5 müteahhit değiştirildikten sonra yaklaşık 3 yıldır da hiçbir çalışma yapılmamaktadır. Yani devletimizin üstlendiği 3 tane makro proje Bodrum’da durmuştur” ifadelerini kullandı.

KÜLLİYENİN YAPIMINA TEKRAR BAŞLANACAK

CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan, gündeme geldiği tarihten itibaren kamuoyunda büyük tartışmalara neden olan Ortakent'teki İslam Tanıtım Merkezi’nin yapımına tekrar başlanacağı konusunda duyumlar aldıklarını belirterek, açıklamasını şu sözlerle sürdürdü:

“Ortakent Mahallemizde, Camel Beach koyu sırtlarında 2016 yılında gündeme gelen, 30 milyon TL maliyetli İslam Tanıtım ve Bilgilendirme Merkezi Projesi olan, külliyenin yapımının tekrar başlanacağı konusunda duyumlar almaya başladık. Yarım kalan bu 3 proje dururken, 30 Milyon maliyetli külliyeye Bodrum’da ihtiyaç yoktur. Yöre halkının hiçbir oluru alınmadan bu külliye inşaatına başlanmak istenmektedir. Acil olan bu 3 projenin hayata geçirilmesi ve sonuçlandırılması gerekmektedir.”

Yalıkavak Yolu’nda yaz aylarında ciddi kazalar yaşandığına dikkat çeken Karahan, “Şimdiye kadar ölümlü bir kaza olmaması bundan sonra da olmayacağı anlamına gelmez. Bir an önce bu yoldan başlanarak bu hizmetlerin verilmesi gerekmektedir” dedi.

Açıklamanın ardından partililer yol kenarında kazalardan kalan cam kırıklarına dikkat çekti.

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
köygöçüren
16/11/2018
geri kafalı çağdaş(!)lar
siz bı kafayla milim mesafe katedemezsiniz..Müslümanız diyosunız islam merkezine karşı çıkıyorsunuz..elinizden gelse camileti de yıkacaksınız..bu ne kin..
Can
16/11/2018
Komik
Siz komiklere soruyorum anlayakmışsınız gibi hemde!!! Siz ne yaptınız da bu şehir için bunları eleştiriyorsunuz.yüzünüz kızarmaz mı hiç.
alpertunga
16/11/2018
lağım kokuları
peki size sormazlar mı turgutreis e yaptığınız projeye ne oldu ,her taraf çöp ,lağım kokusundan geçilmiyor aynı duyarlılığı insani ihtiyaçları karşılamaktan bile uzak chp li belediyeler içinde bekliyoruz.
Ahmet
16/11/2018
CHP' YE BAK KOMiK
SEN KENDiNi PROTESTO ET, DURMADAN ÇALIYORSUNUZ
kazım kartal
16/11/2018
tebrik
Belediye baskanı aday adayları nezlinde yapılan bu gezi parkı eylemi benzeri eylemi sonraında hukumetin düşmesi an meselesi. Allahım sana geliyorum...
Ayşegül
15/11/2018
Yazık ya
Peki koca beş yıl siz ne yaptınız diye sorarlar adama.. Çöp toplamaktan aciz bir belediye, arıtma tesisi bile işletemeyen büyükşehir.. Kendi gözünüzdeki çöpü de eleştirin ondan sonra sokağa çıkıp basın açıklaması yapın.. kavgalı iki belediye başkanı ,hizmet alamayan Bodrum halkı.. Bırakın ya bu işleri.. Siz önce çöp toplamayı becerin..
Hüseyin KIVILCIM
15/11/2018
Altyapi
Bodrum da büyük şehir belediyesinin yapmadığı alt yapıdan niye bahsetmiyorsunuz sanki herşeyi çok iyi yapiyorsunuzda hükümlerin yatırımlarına camur atıyorsunuz

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30