17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
SEYMEN, OKLUK KOYU'NDAKİ GELİŞMELERE TEPKİ GÖSTERDİ
Tarih: 14/11/2018
Kaynak: Kent Haber
SEYMEN, OKLUK KOYU'NDAKİ GELİŞMELERE TEPKİ GÖSTERDİ
Okluk Koyu'nda yaşanan gelişmelere dikkat çekmek için bölgeye giden CHP Bodrum Belediye Başkan Aday Adayı, önceki dönem İlçe Başkanı Recai Seymen güvenlik gerekçesiyle Okluk'a giremeyince yandaki koyda bir açıklama yaparak yaşananlara tepki gösterdi.

Bugün sabah saatlerinde Akyaka’dan özel bir tekne ile Cumhurbaşkanlığı yazlık sarayının yapıldığı Gökova körfezindeki Okluk Koyu’na giden Seymen ve beraberindekiler önce Bodrum’un ünlü denizcisi Sadun Bora anısına denize çelenk bıraktı. Daha sonra Okluk Koyu'na giden Recai Seymen, güvenlik gerekçesi ile koya alınmayınca yandaki koyda bir açıklama yaptı.

Bodrum ve Muğla kamuoyunun dikkatini Gökova’ya çekmek istediğini vurgulayan Seymen, Okluk koyunda yapılan Cumhurbaşkanlığı yazlık sarayı için binlerce ağaç kesilip, doğa tahrip edildiğini ifade etti. Şimdi de 200 dönüme yakın arazinin köylülerden kamulaştırarak el konduğunu ve güvenlik gerekçesi ile koyların yat turizmine kapatılmasının kabul edilemez olduğunu söyleyerek uygulamaya tepki gösteren Seymen şu ifadeleri kullandı;

“Cevat Şakir’in Merhabası ile Gökova’dan sizlere sesleniyorum. Arkamızda Okluk Koyu var güvenlik gerekçesi ile oraya giremedik. Dünyanın en güzel tabiatında yaşıyoruz. Yat turizminin gözbebeği Gökova körfezimizde daha önce Cumhurbaşkanımızın mütevazı bir yazlık evi vardı. Şu anda çok ciddi bir inşaat halinde ve 40 bine yakın ağaç kesildi. 200 dönüme yakın da köylünün elindeki arazi ile ilgili kamulaştırma başladı. İngiliz limanı, Okluk koyu ve Değirmenbükü koylarının güvenlik gerekçesiyle turizme kapatılması, denizcilerimize kapatılması ve bu alanların turizminden çıkartılması kabul edilemez. Dünyanın en güzel koylarını korumamız lazım. Bu anlamda hem bu Gökova’nın yapılaşmasına, hem de köylülerin ellerinden alınarak kamu yararı diyerek kamulaştırmaya karşı çıkmamız lazım. Bütün kamuoyunu duyarlı olmaya çağırıyorum” dedi.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
Berkay
15/11/2018
Nerde diğerleri..
Nerde Büyükşehir belediye başkanı ,nerde aday adayları.. Akp kandırır ,Chp kandırır.. Olan vatandaşa olur.. Bir kere de timsah gözyaşlarınız olmasın.. Samimi olun..

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30