17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
KOCADON SORUNLAR İÇİN GÜRÜN'Ü SUÇLADI...
Tarih: 07/11/2018
Kaynak: DHA
KOCADON SORUNLAR İÇİN GÜRÜN'Ü SUÇLADI...
Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday adayı olan Bodrum Belediye Başkanı CHP'li Mehmet Kocadon, partisinin Datça ilçe örgütünü ziyaretinde, Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Osman Gürün'ü eleştirdi.

Bodrum Belediye Başkanı CHP'li Mehmet Kocadon, Datça ilçe örgütünü ziyaret etti. CHP Datça İlçe Başkanı Aytaç Kurt ve partililer tarafından karşılanan Kocadon, ziyarette Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Osman Gürün'ü hedef aldı. Partililerin başta toplu ulaşım hizmetleri ve su sorunlarıyla ilgili şikayetlerini değerlendiren Kocadon, sorunun Büyükşehir Yasası'na uyum sağlayamayan Muğla Büyükşehir Belediyesi'nden kaynaklandığını öne sürdü. Belediyecilikteki 20 yıllık tecrübesini Muğla Büyükşehir'de değerlendirmek için adaylığını koyduğunu belirten Kocadon, "Toplum bir değişim istiyor ve bunun ayak sesleri geliyor. Eğer bu değişimin farkına varamazsak, bizden olmayan biri Muğla Büyükşehir'i alır ve gider. Bu rüzgar ilçelere kadar gelir" dedi. Kocadon, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Hükümetler kaymakam gibi belediye başkanı atardı. Niçin seçim yapılıyor? Halkını, yöresini, kültürünü, örf ve adetlerini bildiği için ve takdir hakkını halktan yana kullansınlar diye, belediye başkanlığı seçimleri yapılıyor. Eğer problemin bir parçası olmaya devam edersen, kaybetmeye mahkum olursun. Şoför esnafının ve halkın sıkıntısı mı var? Bürokratı bir kenara bırakırsın, oturur, konuşur çözüm yolunu bulursun. Bürokratını da düğmeye basarak, odana çağırmaz, 'bu böyle olacak' diye talimat verir; sorunu çözersin. Bedeli varsa da, seçilmiş bir insan olarak ödersin. Bu kadar basittir."

'OSMAN BAŞKAN'IN HABERİ OLDUĞUNA İNANMIYORUM'

Muğla'nın ilçelerinde su sıkıntısı olduğuna ileri süren Kocadon, "Muğla Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü'nün başındaki arkadaş iyi insan olabilir. Ama bu arkadaşın kapasitesi 60 bin nüfusa göre. Onu 1 milyonluk bir hizmetin başına oturtursanız, bundan daha fazlasını beklemek, bizim ayıbımız olur. Göreve getireceğimiz insan, işini bilen ve tecrübeli olmalıdır. Bodrum Ortakent'de şuanda 3 gündür su yok. Su borusu, Muğla'dan gelecekmiş. Ne demek bu? Yoksa borun, söyle Bodrum Belediyesi'ne biz verelim. Kamyonun yoksa ben vereyim. Ancak bunların hiçbirinden, Osman Başkan'ın haberi olduğuna inanmıyorum. Çünkü öyle bir perde örüyorlar ki önüne, Bodrum'da 3 gündür suyun kesik olduğunu belki de bilmiyor" dedi.

'KALELERİ KEŞFETMEYE ALIŞIK BİR KOMUTANIM'

Kocadon, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün'ü şu sözlerle eleştirdi:

"Ben kaleleri keşfetmeye alışık bir komutanım. Bana yeni bir hedef gösterin, gidip o kaleyi de keşfedeyim. Ben mahallenin uslu çocuğu olamam. Hiç kimse kusuruma bakmasın. Alışmışız, mahallenin uslu çocuklarıyla oynamaya. Bir kendine inanan, güvenen biri çıktı mı vurun kafasına, otursun. Bu parti benim atalarımdan miras bırakıldı. Benim babamın dayısı Atatürk'ün ilk İçişleri Bakanı Şükrü Kaya'dır. Üç dönem sağ partiden seçime girdim. Annem, 3 dönem herkesin gözü önünde boş oy attı. Oğluna bile vermedi. Hiç kimse benim CHP'liliğimi sorgulayamaz. Öyle siyasi dizayn yapıp, 'nasıl olsa ben büyüğüm, milletvekillerini ben dizayn ettim. Benim dediğim olur, ben aday olurum' diyemezsin. Yüreğin yetiyorsa, partine dilekçe verip aday olursun. CHP'nin gücüyle koltuklara gelmek kolay. CHP'ye güç katacak adaylarla, seçime gitmek zorundayız. Madem Muğla CHP'nin kalesi başkanım. Nerede Kavaklıdere başkan adayımız? Yok çıkmadı. Madem kaleyiz, madem bu kadar güçlüyüz neden adayımız yok? Seydikemer'de tek bir başkan adayı çıktı orada da meclis üyesi adaylımız yok. Hani güçlüydük."

Muhabir: Mehmet ÇİL
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
Sultan
08/11/2018
Al birini .....
Sn. Kocadon son derece başarısız olduğunuz gibi arkanızdan bıraktığınız 8 başkan adayından 6 sı da 5-15 yıldır meclis üyeliği ,belediye başkan yardımcılığı ve büyükşehir meclis üyeliği yapıyor. Ne size verdiğim oyu helal ediyorum ne de 15 yıldır hiçbir şey yapmadan sizi ekibinizinde Bodrum'da radikal değişiklikler yapacağına inanmıyorum.Onun için değişim şart diyorum.Size de siyaseti bırakmanızı salık veriyorum, ekibinizle birlikte..
hasan tosun
07/11/2018
Chp Chp yi suçluyor
Bir chp li olarak umut ediyorum bu chp zihniyetindekilere halk dur diyecektir.Değişim şart diyorlar ama kendileri hep adaylar artık değişim sizler içinde şart Tüm chpli adaylar.
Dobra dobra
07/11/2018
SAYIN KOCADON
Bir dönüp bak bakalım aynaya kocadon. Yüzünü gör ve kendine şunu soyle. Ben Bodrum a ne verdim. Sonra dön muğlaya da o adamı eleştir.
ali
07/11/2018
önce bodrumun sorunlarını çözsünler
ilk önce bodrumu bir çözseydiniz muğla olmaz bu sefer the end.
Tamer
07/11/2018
Su Kesintisi
Mühim insan Aziz Tevfik Atabey insanların işi gücü yok senin kapının önünde nöbet mi tutacaklar suyun debisini ölçmek için bodrum 3 gündür susuz diyor insanlar
birol oymaklı
07/11/2018
pişkinlik
pişkinliğin böylesi.bodrumu batır.elle tutulur hiçbir iş yapma sonra başkasını suçla.klasik siyaset kurnazlığı.iki seçimde de bu beye oy vermiş biri olarak diyorum ki çok üzgün ve pişmanım.lütfen tüm muğlayı da batırmasına izin vermeyelim.
Barış ÖZALTIN
07/11/2018
ilginç.
Mehmet Bey, iyi hoş söylemişsiniz fakat Bodrum Belediye başkanı olarak bizi temsil edeceğinize inandığımız için sizi seçip oy verdik zamanında. Madem Osman Gürün’ ün önüne Bodrum’ da oluşan sorunları perde çekip göstermiyorlar peki siz neden Osman Gürün’ e bu sorunları iletmiyorsunuz? Bizi böyle mi temsil ediyorsunuz? Sabah Muski genel merkezi aradım. Evimde Cumartesi gününden beri su akmıyor. Depomda olan su bitti. Muski’yi arıyorum sürekli birilerine bağlıyorlar ve kimse ile görüşme fırsatı bulamadan telefon meşgule düşüp kapanıyor. Ben bu hizmet anlayışından inanın hiç memnun değilim. Madem Muğla kalemiz diyorsunuz tüm teşkilat olarak pastadan pay almak yerine halkın yaşadığı sorunlara odaklanmanızı tavsiye ederim çünkü sizi o noktaya getirecek olan yine (hizmet alamayan) halktır. Saygılarımla.
orhan demirci
07/11/2018
Büyük Başarı
Siz önce Bodrumu doğru yönetin sonra Büyükşehir için aday olursunuz.Başkanlık sadece yerli açılışlarında ve düğünlerinde yapılmıyor.ޞort giyerek ortakent sahillerinde restorantlarda oturmaklada olmuyor.
Burak Kadıoğlu
07/11/2018
SiYASET !!
Biz Bodrumda meğer başka maçı seyrediyormuşuz. Komediye bak, bu komedi kesin kapalı gişe oynar.
C. Salih Sevinç
07/11/2018
Doğru söylüyor
Başkanım doğru söylüyor. Oligarşi Muğlada tüm teşkilatları eritti güvenlerini sarstı. Kimse aday olamıyor olmak istemiyor.
Tevfik ATABEy
07/11/2018
SU KESiNTiSi
MUОLA nın 185 nolu telefonunu aradım ( 7.11.2018 / 13:40 Çağlar bey ile görüştüm , herhangi bir şikayet almadıklarını ve sistemin normal çalıştığını söyledi, bunun üzerine bana ekiplerin gündüz ve gece gelmelerini böylece su basıncı hakkında detaylı bilgi alabileceklerini anlattım.. gelişmelerden sizi haberdar edeceğim. Saygılarımla AFAD eğitmeni Telsiz Operatörü Amatör Kaptan iHA Pilotu A.Tevfik ATABEY

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30