17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
HEM HAVADAN, HEM KARADAN GÖRÜNTÜLENDİLER
Tarih: 05/11/2018
Kaynak: Kent Haber
HEM HAVADAN, HEM KARADAN GÖRÜNTÜLENDİLER
Bodrum'un Torba Mahallesi açıklarında yüzen yunus sürüsü havadan ve karadan görüntülendi.

İlçeye bağlı Torba Mahallesi Demir mevkiinde karadan yaklaşık 200 metre uzaklıkta yüzden 4 yunus, kıyıdan balık tutan vatandaşlar, havadan ise Mustafa Ünlü adlı turizmci tarafından görüntülendi.

2 saat boyunca Demir Koyu’nda yüzen yunuslar, daha sonra gözden kayboldu. Kıyıda balık tutan balıkçılar, yunus sürüsünün yaklaşık bir aydır bölgede olduğunu söyledi.

Hayvanları havadan görüntüleyen turizmci Mustafa Ünlü, Kent Haber’e yaptığı açıklamada “Dün sabah saatlerinde insansız hava aracım ile Gölköy Sulak Alanı’nda sportif antrenman uçuşu yapmaya giderken Torba Demir civarında deniz üzerinde hareketlilik gördüm. Yunus ya da fok olma ihtimali olan hareketliliğe insansız hava aracı gönderip çekim yapma şansım oldu. Bodrum ve çevresinde insansız hava aracı ile yaptığım doğa çekimlerimi yayınladığım instagram hesabımdan @mustafamunlu takipçilerim izlemiş ve paylaşmış. Bu güzel canlıları görüntüleyebildiğim için çok mutluyum” ifadelerini kullandı.

Öte yandan görüntülenen bu yunus sürüsü, geçtiğimiz haftalarda Bodrum kıyılarına vuran yunus ölülerini de akla getirdi. Muhtemelen, Bodrum açıklarında bulunan balık çiftliklerinin etraflarında beslenen bu hayvanların tehdit altında olduklarını da unutmamak gerekiyor.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30