17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
KONUK ÖĞRENCİLERLE DOSTLUK FİDANI DİKİLDİ
Tarih: 03/11/2018
Kaynak: Kent Haber
KONUK ÖĞRENCİLERLE DOSTLUK FİDANI DİKİLDİ
TED Bodrum Koleji tarafından düzenlenen zeytin festivalinde Avrupalı öğrencilerle birlikte dostluk fidanı dikildi.

Ortakent-Yahşi Mahallesinde bulunan TED Bodrum Koleji bünyesinde gerçekleştirilen 2. Uluslarlarası Zeytin Festivaline, İspanya, İtalya, Bosna Hersek ve Yunanistan’ın da aralarında bulunduğu zeytin diyarı ülkelerden öğrenciler katıldı.

İki gün boyunca süren etkinlik kapsamında, okul bahçesinde bulunan zeytin ağaçları hasat edildi. Toplanan zeytinlerin bir bölümü öğrencilerin de katılımıyla soğuk sıkımdan geçirildi. Zeytinlerin bir bölümü ise öğrenciler tarafından kırılarak kavanozlandı.

Festival kapsamında yurt dışından gelen öğrencilere, Zeytin Dostu Derneği yetkilileri tarafından zeytinyağı tadımı yaptırıldı. Tadım yapan öğrenciler daha sonra hazırlanan tuvaldeki zeytin ağacını boyadı.

Öğrenciler tarafından hazırlanan halkoyunları gösterilerinin sunumunun ardından okul bahçesine ikici yılın ansına zeytin fidesi dikildi. Dikilen fidenin dostluk ve barış getirmesi dilendi.

TED Bodrum Koleji İlkokul ve Anaokulu Müdürü Meryem Ebrem yaptığı açıklamada etkinliğin amacını şu sözlerle ifade etti:

“Esas amacımız binlerce yıldır bizim topraklarımızda yetişen zeytine sahip çıkmak, çevre bilinci oluşturmak ve aynı zamanda da zeytinin gücü olan barışı kullanmaktı. Aynı zamanda öğrencilerimiz zeytin kurmayı, zeytin yapmayı, zeytinyağını çıkarmayı öğreniyorlar. Buda öğrencilerimize bırakabileceğimiz en büyük miras olarak düşünüyoruz biz. Hep beraber zeytin fidanları dikmeye devam edeceğiz” dedi.

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30