17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
GENÇLİK MERKEZİ İÇİN YOLA ÇIKTILAR
Tarih: 02/11/2018
Kaynak: Kent Haber
GENÇLİK MERKEZİ İÇİN YOLA ÇIKTILAR
Gümüşlük Kemal Durmaz İlkokulu’na Gümüşlük Gençlik Merkezi yapılması için yola çıkan okul öğretmenleri ve velileri, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ve belediye meclis üyelerinden destek istediler.

İçinde resim, müzik, seramik, dans kurs alanları, basketbol sahası, kaykay ve paten pisti, bisiklet pisti, sokak dansı pisti, olimpik yüzme havuzu olan Gümüşlük Gençlik Merkezi projesi hazırlayan Kemal Durmaz İlkokulu öğretmenleri ve velileri, Bodrum’daki kurumlardan, STK’lardan ve vatandaşlardan destek bekliyor.

Bugün öğleden sonra ellerinde dövizleri ile belediye meclis toplantısının yapıldığı Herodot Kültür Merkezi’ne gelen veliler, Başkan Kocadon ve belediye meclis üyelerinden destek istediler.

Okul velilerinden Nimet Derse, basın mensuplarına yaptığı açıklamada bir kampus hayaliyle yola çıktıklarını ifade ederek şunları söyledi:

“Çocuklarımız kötü alışkanlıklardan uzak, başarılı, daha güven dolu olabilmesi için, onları bu şekilde yetiştirebilmemiz için güzel bir yer hayal ettik. Bu kampüsümüz 2 parçadan oluşacak. Bunun içinde yüzme havuzları, resim, müzik atölyeleri, dans pisti olacak. Bodrum’un ileri gelenlerinin bize destek olmasını istiyoruz."

2 oğlu Gümüşlük Kemal Durmaz İlkokulu’nda okuyan Eda Işıl da okulun tüm velileri adına projeye destek isteyerek şunları dile getirdi:

“Biz bu projeyle öğrencilerin, çocukların ve gençlerin güven içinde, sıkılmadan, hep bir karnaval havasın da spor yapmalarını, sanatla tanışmalarını, zararlı alışkanlıklardan uzak, eğlenceli, kitaplı internetli ortamlarda sosyalleşmelerini istiyoruz. Bu sayede kendilerini gerçekleştirme yolunda ilerleyen bireyler yetiştirmeyi hedefliyoruz.”

Öte yandan projenin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden onaylandığı, Milli Eğitim Bakanlığı’na da incelenmek üzere gönderildiği öğrenildi.


Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30