17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
MİNİKLERDEN KAN BAĞIŞI YAPANLARA TEŞEKKÜR ROZETİ
Tarih: 02/11/2018
Kaynak: Kent Haber
MİNİKLERDEN KAN BAĞIŞI YAPANLARA TEŞEKKÜR ROZETİ
Özel Kartanesi Eğitim Kurumları’nın her yıl geleneksel olarak düzenledikleri kan bağışı kampanyası yapıldı.

29 Ekim- 4 Kasım tarihleri arasında kutlanan 'Türk Kızılay'ı haftası' kapsamında Kartanesi Eğitim Kurumları’nda geleneksel kan bağışı kampanyası vardı. Veliler ve vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği kan bağışı öğle saatlerinden akşam saatlerine kadar devam etti.

Etkinlikte Kartaneleri, kan veren bağışçılara üzerinde "Kan Verdin Hayat Kurtardın", "Kahramanımsın Teşekkürler" yazılı kartlar verip birer teşekkür rozetleri taktılar.

Kan bağışında bulunan Kartanesi velilerinden Aylin İstanbul, “Türk Kızılayı’na destek vermek için buradayız. İnşallah kanlarımız güzel yerlere gidecek. Ben elimden geldiği kadar kan bağışı kampanyalarına katılmaya çalışıyorum. Çocuğum Kartanesi’nde olduğu için geçen yıl da okula geldiğimde kan vermiştim. Bu yıl da katılmak istedim” dedi.

Aydın Bilge isimli bir başka veli ise “Türk Kızılayı’na kan bağışı yapmaktan dolayı çok mutluyuz. Çocuğum burada onun için geldim zaten. Düzenli bağış yapıyorum. İnşallah iyi yerlere şifa olur” şeklinde konuştu.

Kartanesi Eğitim Kurumları Müdürü Özlem Akdoğan da Kent Haber’e şu bilgileri aktardı:

“Bu sene de Türk Kızılayı Haftası’nda sosyal sorumluluk projesi olarak kan bağışı kampanyası yapıyoruz. Velilerimiz bu etkinliğimizde bize destek oluyorlar. Bitez’de oturan vatandaşlar kan vermeye geldiler. Güzel bir çalışma olduğunu düşünüyoruz. Katılımın her yıl daha çok artmasını diliyoruz.”

BİR ÇOCUĞA İLİĞİNİ BAĞIŞLADI

Bitez’deki Meydan Kafe’nin işletmecisi Ayfer Bal da, geçtiğimiz yıl ilik donörü olduğunu ve doku uyumu olduğu tespit edilen bir çocuğa ilik bağışında bulunarak onu hayata bağlamaktan dolayı çok mutlu olduğunu anlatarak şunları söyledi:

“Geçtiğimiz yıl Kartanesi’nin düzenlendiği kan bağışı kampanyasında 3 tüp kan vererek ilik donörü oldum. 4 ay sonra cevap geldi, birine uyduğu söylendi. Bu süreç şöyle oluyor; Kızılay ekibi sizi çağırıp sağlık sorununuz olup olmadığını anlamak için bir kontrolden geçiriyorlar. Eğer sorun çıkmazsa ilik donörlüğü için işlemler yapılıyor. Çok uzun bir süreç değil, herhangi bir sıkıntısı yok. İlik vücutta tekrardan üretilen bir şey. Ama karşı taraftaki hasta için çok büyük bir şey. Kimse bana bir şey olur mu diye korkmasın. Sonrasında bana çok telefonlar geldi. ‘Nasılsın, iyi misin, yürüyebiliyor musun?’ denildi. İnsanlar korkuyorlar ama hiçbir şey yok. Sadece 3 tüp kanla birine umut olabiliyorsunuz. Ben ilik bağışladığım kişiyi tanımıyorum. Ancak 2 sene sonra tanışabiliyoruz. Fakat bir çocuk olduğunu biliyorum. Geçenlerde hastanın durumunu sormak için bir mail attım. Hastanede tedavisinin bittiğini, iliğin uyum sağladığını öğrendim. Sadece aralıklı olarak kontrolleri varmış” dedi.

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30