17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
İSKOÇ GELENEKLERİYLE EVLENDİLER
Tarih: 01/11/2018
Kaynak: Kent Haber
İSKOÇ GELENEKLERİYLE EVLENDİLER
Bodrum’da işletmeci Kaya Ören ile İskoç uyruklu Lilias Ören, İskoç gelenekleriyle dünyaevine girdi. Düğünde gelin ve damadın arkadaşları İskoç eteği giydi.

Gümbet Mahallesi’ndeki “Jukebox” isimli mekanın işletmecisi Kaya Ören, hayatını İskoç uyruklu Lilias Ören ile birleştirdi. Ören'in sahibi olduğu mekanda İskoç geleneklerine göre yapılan düğüne çok sayıda davetli katıldı.

Düğünde damadın 10 arkadaşı ve gelin Lilias Ören'in İskoçya’dan gelen 15 yakını İskoç eteği giyerek düğüne iştirak etti. Nikah töreni de İskoç adetlerine göre gerçekleştirildi.

Bu mutlu gününde Kent Haber’e açıklamalar yapan Kaya Ören, şunları söyledi:

“Ailesi burada yaşıyordu. 11 yıl önce tanıştık ve arkadaş olduk. Daha sonra arkadaşlığımız aşka dönüştü, evlenmeye karar verdik. Kendisinin 2 çocuğu vardı. Onları evladım gibi sevdim, onlar da beni babaları gibi sevdi. Sonra da Koray adında bir oğlumuz oldu. O da 3 yaşına girdi. Biz de evlenmeye karar verdik. Eşimin isteği üzerine düğünü İskoç geleneklerine göre yaptık. Daha önce arkadaşım da evlenmişti. Yine o zaman da İskoç eteği giymiştim. Sevdiğim için kendi düğünümde de giydim. Benimle beraber 10 arkadaşım giydi. İskoçya’dan gelen 15 kişi de aynı şekilde giyindiler. Seremoni tamamen İskoç geleneklerine göre yapıldı” dedi.

İskoç gelin Lilias Ören ise duygularını “Çok heyecanlıyım. O kadar heyecanlıyım ki söyleyecek söz bulamıyorum” ifadeleriyle dile getirdi.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30