17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
ALTIN ÇİLEK HEYKEL SERGİSİ OASİS’TE
Tarih: 31/10/2018
Kaynak: Kent Haber
ALTIN ÇİLEK HEYKEL SERGİSİ OASİS’TE
Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümünde öğretim üyesi olarak görev yapan Derviş Ergün, Bodrum’da bir sergi açıyor.

Derviş Ergün, Oasis Sanat Galerisi'nde "Bio-Form (Altın Çilek)" Heykel Sergisi ile sanatseverlerle buluşacak. Sergi, 2 Kasım Cuma günü saat 18:00'de başlayacak kokteyl ile açılacak ve 23 Kasım 2018 tarihine kadar, pazartesi hariç her gün 11.00 -19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

Sanatçı çalışmalarında daha çok post modern karşıtı düşüncede; konstrüktivist, figüratif çalışmaların yanı sıra, yerleştirme ve form çalışmalarına ağırlık vermekte. İşlediği temalar, insan merkezli küresel sermayenin, kirli politikalarına karşı bir duruş sergiler. Sanatçı, yurt içi ve yurt dışında çok sayıda sanat çalışmalarına katıldı.

Amerika, Çin, Fransa, Belçika, Tayland, Romanya, İspanya, İtalya, Yunanistan, Makedonya, Gürcistan, Slovakya, Bulgaristan gibi ülkelerde, sempozyum, bieanel, workshop, festival, sanat çalıştayı gibi etkinliklerinde bulunan Görgün, ikisi uluslararası olmak üzere 10 ödüle layık görüldü.

Sanat çalışmalarına ek olarak, uluslararası hakemli dergilerde, gazete ve sanat yayınlarında, internet ortamında var olan e-dergilerde makale ve yazılarına devam eden Derviş Ergün, üzerinde çalıştığı bir kitap hazırlığı içinde. Sanatçı, halen öğretim üyesi olarak çalıştığı Heykel Bölümündeki öğretim görevinin yanı sıra, kendi atölyesinde sanat çalışmalarını sürdürüyor.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30