17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
ZEYTİN FESTİVALİ İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI
Tarih: 31/10/2018
Kaynak: Kent Haber
ZEYTİN FESTİVALİ İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI
TED Bodrum Koleji, İspanya, İtalya, Bosna Hersek ve Yunanistan’ın da aralarında bulunduğu zeytin diyarı ülkeleri TED Bodrum Koleji II. Uluslararası Zeytin Festivali'nde bir araya getirmeye hazırlanıyor.

TED Bodrum Koleji ev sahipliği ve organizatörlüğünde, Zeytin Dostu Derneği’nin katkılarıyla 2-3 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilecek olan TED Bodrum Koleji II. Uluslararası Zeytin Festivali, Bodrum’un kültürel ve coğrafi değerlerine sahip çıkarak; yerel değerleri tanıtmak, kültürler arası etkileşimi sağlamak, uluslararası dayanışmaya ve barışa ‘zeytin’ yoluyla ulaşmak hedefiyle gerçekleştirilecek. Festival, uluslararası alanda bir dostluk köprüsü kurarken ziyaretçilerine zengin bir de program sunacak.

Festival kapsamında birinci gün; aralarında Ayşe Aktül Schafer, Yonca Tokbaş ve Atilla Totoş’un da yer aldığı ünlü yazar, gazeteci ve kanaat önderleri; İspanya, İtalya, Bosna Hersek, Yunanistan’dan gelecek olan öğrenciler ve TED Bodrum Koleji öğrencileri ile birlikte söyleşilerde; ikinci gün ise Bodrum'un ilk ve tek gastronomi merkezi olan Foodrum’un kurucusu şef Pelin Dumanlı ile Mutfak Atölyesinde bir araya gelecek.

Ayrıca festivalin ikinci günü okul kampüsünde halka açık bir şenlik alanı oluşturulacak. Şenlikte kültürel, tarihi ve doğal zenginliklerin sunulduğu stantlar kurulacak; kırma zeytin yapımı, zeytinyağı sıkımı, zeytin ve zeytinyağı tadımlarının yanı sıra zeytinli yöresel lezzetler ve zeytine dair ne varsa bu şenlikte olacak.

TED Bodrum Koleji II. Uluslararası Zeytin Festivali, zeytin meraklılarını; hayatına mutluluk, sofrasına lezzet, ömrüne barış ve dostluk katmak isteyen herkesi bu keyifli ve lezzet dolu festivalde; zamanın en güzel tanığı, yüzyıllardır yaşama, bilgeliğe ve insanlığa şahitlik eden zeytin ağaçları altında kurulmuş olan TED Bodrum Koleji’nde buluşturacak.

Festival, Bodrum’un sahip olduğu doğal güzellikleri tanıtmanın yanı sıra ‘zeytin’ özelinde binlerce yıllık mirasa sahip çıkmayı da yeni nesillere öğretecek.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30