17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
CUMHURİYET MEYDANI SELDA BAĞCAN KONSERİYLE AÇILDI
Tarih: 30/10/2018
Kaynak: Kent Haber
CUMHURİYET MEYDANI SELDA BAĞCAN KONSERİYLE AÇILDI
Büyükşehir Belediyesi tarafından yenilenen Cumhuriyet Meydanı, Türkiye Cumhuriyeti’nin 95’inci kuruluş etkinlikleri kapsamında düzenlenen Selda Bağcan konseriyle açıldı. Yaklaşık 5 bin kişinin katılımıyla gerçekleşen Cumhuriyet Kutlamalarında Efes Bandosu ve Selda Bağcan sahne aldı.

81 yıl önce dönemin Valisinin talimatıyla çalışmaları başlatılan ve 29 Ekim 1937 yılında açılışı yapılan Cumhuriyet Meydanı, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’ün talimatıyla 81 yıl sonra yenilenerek Cumhuriyet’in 95’inci yılı kutlamaları kapsamında bir dizi etkinlikle tekrar hizmete sunuldu.

Muğla'nın merkez ilçesi Menteşe'deki Cumhuriyet Meydanı'nda başlayan fener alayına, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, eşi Gülsün Gürün, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, eşi Sevilay Gümüş, Muğla CHP Milletvekilleri, sivil toplum kuruluşları ve binlerce vatandaş katıldı. Topluluk, Onuncu Yıl Marşı eşliğinde ellerinde meşaleler, Türk bayrakları ve Atatürk posterleriyle ilçe merkezinde tur attı. Yürüyüşün ardından tekrar Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan kalabalık 81 yıl sonra ilk kez düzenleme yapılan Cumhuriyet Meydanı'nda Selda Bağcan konseri ile unutulmaz bir gece yaşadı.

Bağcan, konserde “Sarı Saçlım Mavi Gözlüm”, “İzmir Marşı”, “Uğurlar Olsun”, “Yaz Gazeteci”, “Gesi Bağları”, “Adaletin Bu Mu Dünya” ve “Uğurlar Olsun”un gibi sevilen birçok eserini seslendirdi. Selda Bağcan ayrıca, Türk Halk Müziğinin usta isimlerinden Neşet Ertaş'ın kaleme aldığı "Ah Yalan Dünya" ve "Tatlı Dillim Güler Yüzlüm" parçalarını da seyircilerle birlikte söyledi.

GÜRÜN, “CUMHURİYETİ YIKAMADILAR VE YIKAMAYACAKLAR”

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün etkinlikte yaptığı konuşmada, 1937 yılından bu yana meydanda bir çalışma olmadığını söyleyerek, "81 yıl sonra Cumhuriyet Meydanı'nı düzenledik ve sizlerle bugün Cumhuriyet Bayaramı'nda açılışını yaptık. 95 yıl önce Kurtuluş Savaşı Cumhuriyet ile taçlandı. Fakat 95 yıldır cumhuriyetimizin başına gelmeyen kalmadı. Yıllardır Cumhuriyete saldırıyor, fakat yıkamadılar ve yıkamayacaklar. Bizler Cumhuriyetimizi çok daha ileriye taşıyacağız" dedi.

BAĞCAN, “BEN MUĞLA’DA YAĞMURLU BİR GÜNDE DOĞDUM”

Ünlü Şarkıcı Selda Bağcan’a çiçek takdim eden Başkan Gürün, ünlü şarkıcının Muğla doğumlu olduğunu söylemesi üzerine izleyiciler, büyük bir coşkuyla karşıladı. Muğlalı olmasıyla ilgili dinleyenlerine bilgi paylaşan Bağcan, “Başkanın dediği gibi ben Muğla doğumluyum. Muğla’da Kızıldağ diye bir yer var orda doğmuşum. Daha sonra babamın işleri gereği buradan ayrılmışız. Ben bir yağmurlu havada doğmuşum. Doğduğum gün çok yağmur yağmış ve sel gibi su varmış. Bu yüzden o gün bana “Selda” ismini koymuşlar” dedi.

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30