17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
ADAYLAR PROJE ANLATARAK ÖNE ÇIKMAYA ÇALIŞIYOR
Tarih: 30/10/2018
Kaynak: Kent Haber
ADAYLAR PROJE ANLATARAK ÖNE ÇIKMAYA ÇALIŞIYOR
8 Belediye başkan aday adayının bulunduğu CHP'de kimin aday olarak seçileceği ve yöntemin ne olacağı merakla beklenirken, aday adayları rakiplerinden 1 adım öne çıkmak için çeşitli çalışmalar gerçekleştiriyor.

Cumhuriyet Halk Partisi’nden Bodrum Belediye Başkanlığına aday adayı olan turizmci Ahmet Aras da önceki gün Bodrum’da görev yapan basın mensupları ile bir araya gelerek projeleri hakkında bilgi verirken, dikkat çekici açıklamalar da yaptı.

Çarşı Mahallesi’ndeki Köşem Cafe’de düzenlenen toplantıda Ahmet Aras, Türk halkının Cumhuriyet Bayramını kutlayarak başladığı konuşmasında şunları söyledi:

“Sizlere bugünkü buluşmamızda çalışmalarımdan ve projelerimden bahsetmek istedim. Bodrum’un imajı ile ilgili birçok projeyi hayata geçirmek için çaba göstereceğim. Bodrum’da düzenlenen kültürel sanatsal etkinliklerin büyük destekçisi olacağım. Bunun yanında doğa, spor turizmi, kongre turizmi ve wellness gibi alanlarda alternatif turizm kaynağı yaratmak için en iyi araştırmaları yaparak turizmcilerimizle işbirliği yaparak ekibimle birlikte çeşitli projeler üreteceğim. Ayrıca turizm fakültesini de Bodrum’a getireceğiz.”

Bodrum’da her kesimden oy alacağına inandığını belirten Ahmet Aras, “Benim bir avantajım, kamu bürokrasisine hizmet etmem dolayısıyla Bodrum’da da ciddi bir çevrem var. Köklü bir ailemiz var. Bodrum’un tüm beldelerinde akraba kitlem var. O yüzden oradan da ciddi bir teveccüh göreceğime inanıyorum” dedi.

KONUT ARTIŞINI YAVAŞLATMAYA ÇALIŞACAĞIZ, HÜKUMETE YAKIN ÇALIŞACAĞIZ

Bodrum’da konut sayısındaki artışı yavaşlatmaya çalışacaklarını söyleyen Aras, “Bunu nasıl yapacağız? Bunu kanunsuz olarak değil, Çevre ve Şehircilik Bakanlığıyla, kamuyla yapmaya çalışacağız. Çünkü bizim kesmediğimiz ruhsatı Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü kesebiliyor. O yüzden biz sorunun muhatabı neresiyse onunla görüşeceğiz. Hiçbir zaman bu Ak Partili, bu MHP’li demeyeceğiz. Hükumete özellikle çok yakın çalışacağız. Çok net. Çünkü bütün hükumetin bütün kaynaklarını Bodrum’a akıtmak zorundayız. Bodrum ve büyükşehir belediyesinin gelirleriyle bu kadar büyümüş bir kenti toparlayamayız. Altyapımız yoksa proje yapıp gideceğiz, yani gidip de kimseden para dilenmeyeceğiz. Doğru projelerle bakanın önüne gideceğiz” diye konuştu.

Aras, basın mensuplarının sorduğu, “Aday olmaya nasıl karar verdiniz?” sorusuna ise şu yanıtı verdi:

“Ben bu fikri uzun süredir taşıyordum ancak partide yeni olmam önüme engel olarak çıkar mı diye düşündüm. Özellikle Başkan Kocadon’un Muğla’ya aday adayı olacağını bildirmesi, bu konuda kararlılığından sonra, mevcut aday adayı arkadaşların yanında yarışa girmeye karar verdim. Çevremdeki benim potansiyelimi bilen arkadaşlarımızın da cesaretlendirmesi ve teşviki var. Don Kişot gibi değirmenin karşısına tek başına çıkılmıyor. Bodrum’u düşünen, burası konusunda endişelenen çok insan var. Önemli olan inisiyatif alabilmek. Ben bu inisiyatifi aldım” dedi.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
mmettr
31/10/2018
Bir Bodrumumuz var
Adayların projelerini açıklamaları doğru yöntem. Kangrane dönüşen borçlar nasıl ödenecek, gelirler nasıl arttırılacak, hangi sorunlar için hangi gerçekçi projeler üretilecek v.s. Bu projeksiyonda şu konu sıkıntılı bence, Bodrumda inşaatı yavaşlatma konusu. Hepimiz biliyoruz ki mevcut hükümet için inşaat olmazsa olmaz. Ahmet Beye başarılar. Diğer adaylar da projelerini somut örneklerle açıklamalı.

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30