17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
BODRUM'DA COŞKULU FENER ALAYI...
Tarih: 29/10/2018
Kaynak: Kent Haber
BODRUM'DA COŞKULU FENER ALAYI...
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Bodrum’da düzenlenen fener alayına yaklaşık 10 bin kişi katıldı. Yürüyüş sonunda ünlü sanatçı Kutsi konser verdi.

Akşam saatlerinde Milta Marina’dan başlayıp Belediye Meydanı’nda son bulan yürüyüşe Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz ve Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un da aralarında olduğu yaklaşık 10 bin kişi katıldı. Ellerinde Türk Bayrakları ile yürüyen vatandaşlar marşlar söyleyip sloganlar attı. Fener alayına çeşitli motosiklet kulüpleri, motosikletleri ile katıldı. Fener alayına Neyzen Tevfik Caddesi üzerindeki mekanlar da marşlar çalarak destek verdi.

Fener alayı sonunda binlerce vatandaş belediye meydanını doldururken, meydanda adım atacak yer kalmadı. Limandan atılan havai fişekler kutlamaya renk kattı.

Meydanda kurulan platformda elinde Türk Bayrağı ile bir konuşma yapan Başkan Kocadon, duygu ve düşüncelerini şu sözlerle ifade etti:

“Çok değerli milli bayramlarımız var ama bu milli bayramlara değer katan en büyük bayram Cumhuriyet Bayramıdır. Bu bayram bir olma bayramıdır, hak hukuk adalet bayramıdır. Bugün bu meydanda hanımefendiler, beyefendiler olarak toplanabiliyorsak, eşit olabiliyorsak, bu bayram onun bayramıdır. Seçilmiş bir belediye başkanı olarak konuşabiliyorsam, herkesin seçme ve seçilme bayramıdır. Bu güzel bayramımızı en içten dileklerimle kutluyorum.”

Üzerinde Atatürk resmi olan Türk Bayrağı ile sahneye çıkan Kaymakam Yılmaz da şunları dile getirdi:

“Bu güzel bayram gününde mutluyuz, coşkuluyuz, gururluyuz. Cumhuriyet Bayramımızı en içten dileklerimle kutluyorum. Milletimizin küllerinden yeniden doğduğu, dünden bugüne büyük işler başardığımız Cumhuriyetimiz 95’inci yaşında. Demokratik, laik, çağdaş, sosyal hukuk devleti olan Cumhuriyetimizin sayesinde dünden bugüne artık Dünyanın sayılı 10 devleti arasına girme iddiasındayız. Elbette sıkıntılarımız olacaktır, aşarız. Elbette sorunlarımız olacaktır, çözeriz. Bu cennet vatanda bizi bölmeye parçalamaya çalışan iç ve dış düşmanlarımız, vatan hainleri olacaktır. Ezer geçeriz. Atatürk’ün yolunda geleceğe umutla gideriz” dedi.

Konuşmaların ardından sahneye ünlü sanatçı Kutsi çıktı. Meydanı tıklım tıklım dolduran vatandaşlar, Kutsi’ye yoğun ilgi gösterdi.

Sahnede sevenlerine bir konuşma yapan Kutsi, “Cumhuriyet Bayramımızın bu coşkusunu sizlerle burada yaşamaya geldim. Allah sizden razı olsun. Bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkürler. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı ve minnetle anıyoruz. Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun" dedi.

Kutsi, kendi şarkılarının yanı sıra 10. Yıl Marşı ve İzmir Marşı’nı Bodrumlularla birlikte söyledi.


Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30